Piłkarskie emocje i dobra zabawa w Brończanach
Środę w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej spędziliśmy na sportowo. W Brończanach rozegrany został turniej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Na boisku zobaczyliśmy cztery zespoły:  Drużynę Wójta, gminną reprezentację OSP, ekipę Przyjaciół Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”. Po emocjonujących spotkaniach zwyciężyli gospodarze z Brończan. Mimo że pogoda nie rozpieszczała piłkarze i kibice nie zawiedli. Zmagania turniejowe były niezwykle zacięte i wszystko decydowało się do ostatniego meczu. Ostatecznie triumfowała młodość i silna drużyna z Brończan. Gospodarze zgromadzili 5 punktów. Tyle samo, co Drużyna Wójta. Zespół Krzysztofa Marcinowicza ustąpił Brończanom bilansem bramek. Trzecie miejsce z dorobkiem 3 punktów zajęli Przyjaciele Ośrodka Kultury, w składzie z przedstawicielami sponsorów (TIS GROUP, MAG-BUD DACHY, ALEX) i dyrektorem Ośrodka Kultury Krzysztofem Sokólskim. Czwarta lokata przypadła strażakom, którzy dzielnie walczyli, nie mieli jednak szczęścia i zdobyli dwa punkty.
Oprócz piłkarskich emocji w Brończanach czekało wiele innych atrakcji. Dzieci bawiły się z animatorami podczas wakacyjnej akcji „LATO OK”. Było również ognisko, ciasto i przede wszystkim wspaniała atmosfera.
Dni Ziemi Juchnowieckiej powoli dobiegają końca.
W piątek (7 lipca) w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się wieczór autorski połączony ze prezentacją wznowionego wydania książki księdza Stanisława Niewińskiego o historii Ziemi Juchnowieckiej. Spotykamy się ok godz. 19 (po wieczornej mszy św.) w ogrodzie parafialnym.
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017 zakończymy w sobotę, 8 lipca w Kleosinie piknikiem i biegiem ulicznym „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Pobiegnie z nami gwiazda sceny muzycznej – MEZO!!! Po biegu, MEZO pojawi się na scenie, aby wystąpić z koncertem stanowiącym finał obchodów święta gminy. Piknik rozpocznie się o godz. 16, start biegu o godz. 18. 
Szczegóły dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej u organizatorów – w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (tel. 85 719 60 56 oraz 530 453 059) oraz na stronie www.okjuchnowiec.pl

DorotaK | 06.07.2017 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media