Talenty teatralne, literackie i plastyczne w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym
Grupa teatralna gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym „Bez nazwy” pod opieką nauczycielki Jolanty Samojluk została  wyróżniona na I Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2016, który odbył się w Juchnowcu Kościelnym w dniach od 30 maja do 4 czerwca br. Spektakl „Oskar i Pani Róża” na podstawie powieści Emmanuella Schmitta pod tym samym tytułem, zebrał nie tylko liczne pochwały ze strony komisji oceniającej, ale także został zaproszony na kilka imprez okolicznościowych w Białymstoku. Pod adresem młodych aktorów: Jacka Bycula, Aleksandry Kuczyńskiej, Maurycego Ogrodnika, Weroniki Dołęgowskiej, Adriana Korytkowskiego, Tomasza Siemaszko i Laury Magnuszewskiej, padło wiele komplementów, co niewątpliwe doda im skrzydeł i zachęci do dalszej pracy.


3 czerwca 2016 uczniowie ZS w Juchnowcu Górnym uczestniczyli w uroczystej gali I Konkursu Plastyczno-Literackiego „Co w lesie…”. zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz Stowarzyszenie im. prof. Simony Kossak w Łomży. Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni zostali we wszystkich kategoriach konkursowych: w kategorii proza – I miejsce – Aleksandra Kuczyńska z kl. III b gim.; w kategorii poezja – wyróżnienie – Julia Małaszewicz z kl. II b gim.; w kategorii praca plastyczna – wyróżnienie – Weronika Szekalska z kl. II b
Po oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wyjątkowe warsztaty w pracowni rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie wizyty uczestnicy gali mogli również zwiedzić liceum i poznać bliżej sylwetkę Simony Kossak.

             Jolanta Samojluk, nauczyciel ZS w Juchnowcu Górnymtomaszl | 09.06.2016 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media