Rajd i zabawa retro w Brończanach
W sobotę, 6 czerwca drogami naszej gminy przejadą wspaniałe pojazdy biorące udział w 11. Białostockim Rajdzie Moto Retro. Kilkadziesiąt pojazdów nadjedzie około godziny 18 od strony Bielska Podlaskiego. Uczestnicy Rajdu o godz. 18.45 zrobią przystanek na pikniku w Brończanach. Tam, na placu przed oficjalnie otwartą w sobotę wiatą podziwiać będzie można piękne zabytkowe samochody i motocykle. Początek brończańskiego pikniku o godz. 17. 


Tegoroczny Rajd Moto Retro prowadzi Szlakiem Tatarskim oraz Szlakiem Konopielki. Uczestnicy wyprawy pojawią się również w juchnowieckiej gminie i tuż przed oficjalnym zakończeniem Rajdu zademonstrują swoje pojazdy naszym mieszkańcom. A wspaniałych aut nie zabraknie. Największą atrakcją ma być najstarszy pojazd w Polsce – amerykański GROUT z 1899 roku, napędzany silnikiem parowym. W Rajdzie biorą udział również cudowne samochody z początku XX wieku, jak RAMBLER z 1903 roku, BRUSH z 1911 roku, czy METZ z 1912 roku. W sumie w Rajdzie ma wziąć udział około 50 załóg na motocyklach i samochodach wyprodukowanych do 1970 roku z przewagą pojazdów z lat 40-tych i 50-tych.
W Brończanach zapowiada się fantastyczna zabawa. Będzie też oficjalnie i uroczyście. Piknik rozpoczyna się o godz. 17, a pierwszym punktem programu będzie otwarcie wiaty rekreacyjnej. Nie zabraknie też muzyki, oczywiście w rytmach retro. Będzie klimatyczna zabawa pod gwiazdami, wypiekanie sękacza i wiele atrakcji.
Organizatorami imprezy jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”. Serdecznie zapraszamy do Brończan!


DorotaK | 03.06.2015 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media