Rekordowa frekwencja, wspaniały bieg, cudowna atmosfera
III Bieg Konopielki przeszedł do historii. To była fantastyczna impreza, o której będziemy długo pamiętać.  


III Bieg Konopielki spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Rywalizację sportową rozpoczęliśmy od biegu familijnego. Na starcie stanęło ponad 30 rodzin w co najmniej trzyosobowych składach, czyli blisko 100 osób. Wyścig był wspaniały, a na mecie każdy meldował się z uśmiechem na ustach. Każdy zawodnik odebrał też medal, a trzy najlepsze drużyny uhonorowano pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sklep „Pędziwiatr” oraz firmę „Primacol”. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Mosiej z Białegostoku, druga była rodzina Bieryło z Ogrodniczek, a trzecia rodzina Ostrowierch z Hajnówki.
Po dekoracji biegu familijnego przystąpiliśmy do biegu z vip-ami. Tutaj twarde warunki postawiła młodzież. Pierwszy był Ramzes Mosiej z Białegostoku przed Hubertem Niewińskim (Izabelin) oraz Markiem Kaweckim (Niewodnica Nargilewska Kolonia). 14. miejsce zajął wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. Wśród kobiet triumfowała Diana Bergiel przed Kingą Woźniuk i Agnieszką Bieryło.
W południe ruszyliśmy na 10-kilometrową trasę. Na starcie stanęło prawie 200 zawodników. Walka była wspaniała. Szybko utworzyła się kilkuosobowa grupka liderów. Byli w niej zwycięzca naszej imprezy z 2013 i 2014 roku Bogusław Andrzejuk (Pędziwiatr Białystok), Adam Wakuluk z Boratyńca Ruskiego (Sprinter Siematycze) oraz Andrzej Leończuk z Białegostoku. Na mecie pierwszego oklaskiwaliśmy Wakuluka, który o 9 sekund wyprzedził Andrzejuka i o 11 sekund Leończuka. Spośród pań pierwsza na mecie była mistrzyni Polski w biegu na 10 km Katarzyna Rutkowska z Białegostoku i to ona została Konopielką Anno Domini 2015. Drugą pozycję zajęła Beata Lupa z Wilkowa Starego (Juvenia Białystok), a trzecią Emilia Romanowicz z Supraśla (Pędziwiatr Białystok). Dla najlepszych trójek były puchary, a sześciu najlepszych zawodników i sześć zawodniczek wyjechało z Juchnowca z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Tymi nagrodami były telewizor LCD, dwuosobowy pobyt w Dworze Czarneckiego, tablet, pulsometr, nowoczesna elektroniczna waga oraz wejście do strefy relax w Dworze Czarneckiego i sprzęt sportowy. Najlepsza trójka otrzymała także kupony wartości 300 zł każdy na zakupy w sklepie firmowym Primacol.
Wyróżniliśmy także zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Swoją klasyfikację mieli również zawodnicy juchnowieckiej gminy. Wójt ufundował bony na zakupy w sklepie sportowym wartości 200, 150 i 100 zł. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Julita Kropiewnicka z Horodnian, druga była Małgorzata Jeglińska Krupa (Ignatki Osiedle), a trzecie Anna Moniuszko (Drużyna Konopielki Juchnowiec). Wśród panów najszybszy okazał się Marek Kawecki (Niewodnica Nargilewska Kolonia), drugą pozycję zajął Jarosław Bielski (Drużyna Konopielki Juchnowiec), a trzecią Juliusz Kołodko (Olmonty).
Ale każdy uczestnik III Biegu Konopielki może czuć się zwycięzcą. Każdy zasłużył na wielkie brawa i słowa uznania. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ten sobotni dzień w Juchnowcu Dolnym i potem we Frampolu, gdzie biesiadowaliśmy przy regionalnych potrawach, muzyce na żywo i gdzie losowaliśmy piękne książki. Losowanie w klimatyczny sposób poprowadzili Teresa i Marek Muszyńscy. Gościem honorowym była znana poetka Teresa Radziewicz. Z kolei Grzegorz Radziewicz podarował na losowanie swoją imponującą grafikę.
Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom. Jesteście wielcy! Dziękujemy kibiciom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Dziękujemy wolontariuszom – Stowarzyszeniu „Brończany Razem”, uczniom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym, grupie teatralnej „Trylobit”, Klubowi Biegowemu „Drużyna Konopielki” oraz członkom OSP Juchnowiec Dolny i OSP Lewickie. Dziękujemy pracownikom oraz dyrekcji DB Schenker, którzy przeprowadzili na juchnowieckim stadionie swój projekt „Zielony czas pomagania” bardzo nas wspierając w trakcie imprezy. Dziękujemy sklepowi „Pędziwiatr” i Krzysztofowi Skowerze. Dziękujemy Mirosławowi Guzewiczowi oraz Wojciechowi Rogowskiemu za wsparcie sędziowskie. Dziękujemy wreszcie wspaniałym sponsorom – firmom ChM, Primacol, Dwór Czarneckiego, Restauracja Forma oraz Domowi Wydawniczemu Rebis z Poznania, Grupie Wydawniczej Foksal z Warszawy, Wydawnictwu Literackiemu z Krakowa oraz Oficynie Literackiej Noir sur Blanc z Warszawy.
Jeżeli były niedociągnięcia - przepraszamy. Wierzymy jednak, że za rok znowu spotkamy się w tak licznym składzie i tak fantastycznej atmosferze. Pamiętajcie o nas. Do zobaczenia na IV Biegu Konopielki. Już o nim myślimy
 

kboni | 25.05.2015 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media