Tak będą wyglądały Dni Ziemi Juchnowieckiej 2014
Fantastyczne koncerty, dużo sportu, wycieczki, ogniska, mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – tak będą wyglądały Dni Ziemi Juchnowieckiej 2014. Zaczynamy w niedzielę 20 lipca w Złotnikach i bawimy się przez cały tydzień, do 27 lipca i finałowego festynu w Juchnowcu Dolnym! Zapraszamy do zapoznania się z programem imprez.Obchody święta naszej gminy rozpoczną się 20 lipca i będą połączone z obchodami 460. rocznicy powstania Złotnik oraz 60. rocznicy powstania OSP w Złotnikach. Spodziewamy się wielu znamienitych gości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy. A fantastyczną atmosferę zapewni zespół „Prymaki”!
W poniedziałek, 21 lipca będziemy nad zbiornikiem wodnym w Koplanach, gdzie odbędą się III Towarzyskie Zawody Wędkarskie „O Złotą Rybkę Juchnowiecką”.
We wtorek, 22 lipca proponujemy rajd autokarem po najciekawszych zakątkach naszej gminy. Rajd zakończymy ogniskiem.
 Środa, 23 lipca została zarezerwowana na ZUMBĘ. Potańczyć będzie można w Juchnowcu Kościelnym, Kleosinie oraz Księżynie.
Ciekawie będzie także w czwartek, 24 lipca. Na „Orliku” w Kleosinie odbędzie się spartakiada gminna, do udziału w której zachęcamy przedstawicieli juchnowieckich sołectw.
Z kolei piątek, 25 lipca, to podsumowanie projektu „Kulturalny Juchnowiec” we Frampolu.
W sobotę, 26 lipca widzimy się w Hermanówce na turnieju petanque i pikniku rodzinnym. Świętować kończymy na stadionie w Juchnowcu Dolnym, gdzie odbędzie się koncert zespołu „Skaner”!
Program Dni Ziemi Juchnowieckiej
Niedziela, 20 lipca, godz. 13 – Złotniki: Uroczyste otwarcie Dni Ziemi Juchnowieckiej; Obchody 460-lecia powstania Złotnik oraz 60-lecia powstania OSP Złotniki; Gry, zabawy ludowe, konkursy rodzinne; Występ zespołu „Koplanianki”; Koncert zespołu „Prymaki”.
Poniedziałek, 21 lipca, godz. 16 – Koplany: III Towarzyskie Zawody Wędkarskie o „Złotą Rybkę Juchnowiecką”. Szczegóły i zapisy w Ośrodku Kultury (tel. 85 719 60 56) oraz w Biurze ZO PZW w Białymstoku (tel. 85 675 25 26).
Wtorek, 22 lipca, godz. 17 – Rajd po najciekawszych zakątkach gminy: Szczegóły i zapisy na autokarową wyprawę zakończoną ogniskiem w Ośrodku Kultury (tel. 85 719 60 56).
Środa, 23 lipca – ZUMBA: Dzieci – Juchnowiec Kościelny, godz. 16; Dorośli – Juchnowiec Kościelny, godz. 17; Kleosin – godz. 18.30; Księżyno – godz. 20.00.
Czwartek, 24 lipca, godz. 17 – Spartakiada Gminna w Kleosinie o Puchar Wójta Gminy. Na „Orliku” spotkają się reprezentacje juchnowieckich sołectw, które zmierzą się w nietypowych konkurencjach, np. ubijanie jaj, czy rzut ziemniakiem do celu. Będzie też konkurs wiedzy o naszej gminie.
Piątek, 25 lipca, godz. 19 – Frampol: Spotkanie środowiska artystycznego i podsumowanie projektu „Kulturalny Juchnowiec”
Sobota, 26 lipca, godz. 10 – Hermanówka: Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny połączone z piknikiem rodzinnym realizowanym w ramach projektu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”. Szczegóły i zapisy do turnieju w Ośrodku Kultury (tel. 85 719 60 56).
Niedziela, 27 lipca, godz. 15 – Juchnowiec Dolny: Wielki Festyn na zakończenie Dni Ziemi Juchnowieckiej. W programie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków (szczegóły i zgłoszenia w Ośrodku Kultury - tel. 85 719 60 56), bezpłatny symulator dachowania i symulator jazdy, gry, konkursy rodzinne, stanowiska gastronomiczne oraz występy i koncerty muzyczne. Gwiazda wieczoru: zespół Skaner.

DorotaK | 14.07.2014 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media