Olmonty najlepsze na swoim boisku
Zespół gospodarzy zwyciężył w turnieju rozegranym z okazji otwarcia boiska w Olmontach. Oprócz emocji sportowych w Olmontach były pokazy taneczne, konkursy, a nawet inscenizacja historyczna.


Sobotniego popołudnia pogoda nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Futbolowy piknik pierwszym kopnięciem piłki zainaugurował wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, oficjalnie otwierając nowe boisko w Olmontach. Turniejowe zmagania były bardzo zacięte, a losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniego spotkania. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Drugie miejsce zajęła drużyna wójta złożona głównie z oldbojów Kleosina. Trzeci był połączony team Olmonty/Izabelin, a czwarta Kolonia Księżyno.
Na boisku w Olmontach swoich próbowali także najmłodsi mieszkańcy, a ich zmagania były nie mniej interesujące, niż rodziców. Na koniec młodzi adepci futbolu mogli jeszcze wziąć udział w warsztatach trików piłkarskich prowadzonych przez Dawida Krzyżowskiego mistrza Polski w Freestyle Foottball. Wcześnie Dawid przeprowadził efektowny pokaz trików piłkarskich.
Ale w sobotę mogliśmy także oddać się wrażeniom poza sportowym. Był taneczny pokaz grupy Heca Power. Były konkursy oraz zabawy dla młodszych i starszych. Była nawet historyczna inscenizacja bitwy pod Olmontami. Wydarzenia z 13 lipca 1769 roku przypomniały dzieci z teatrzyku „Pod jaworem”. Piknik zwieńczyło ognisko i dyskoteka pod gwiazdami.
Organizatorami imprezy byli Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny i Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny. Jednym z pomysłodawców pikniku był Marek Niewiński, a w przygotowaniach do pikniku uczestniczyło sołectwo i mieszkańcy Olmont.
kboni | 23.06.2014 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media