„Pokój cieniom. Ziemi Juchnowieckiej historie nieokrzyczane” – zapraszamy na promocję wyjątkowej książki
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zaprasza na promocję książki księdza Stanisława Niewińskiego „Pokój cieniom. Ziemi Juchnowieckiej historie nieokrzyczane”. Promocja, połączona ze spotkaniem z autorem odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca o godz. 18 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. 


Ksiądz Niewiński, tak charakteryzuje swoją książkę: – Treść wypełniają historie „nieokrzyczane”, by nie użyć słowa: nieznane – z naszej Juchnowieckiej Ziemi. Są to opowieści jej dotyczące lub z nią złączone, powstałe na bazie faktów, informacji, wiadomości odkrytych w archiwalnych zasobach, wybranych z dostępnych opracowań i pozyskanych drogą wywiadów.  W sukurs źródłom przychodzą dopowiedzenia, wnioski i nasuwające się hipotezy. Wszystko opowiada o czasach, miejscach, osobach, wydarzeniach, przedmiotach, obiektach przyrody, budowlach i paru innych jeszcze rodzimych uchowanych szczęśliwie lub ocalonych drobiazgach.  
Książka księdza Niewińskiego jest wyjątkowa. Jak i wyjątkowa jest postać autora. – Pozostaje pogratulować księdzu Stanisławowi jego pasji historycznej, wyrażającej się w trudzie cierpliwego i wnikliwego wyszukiwania śladów naszych lokalnych dziejów w archiwach i dostępnej literaturze. A przede wszystkim podziękować za wydobycie z naszej przeszłości owych spraw „nieokrzyczanych” a przecież cennych i znaczących dla naszego dzisiaj. Zwłaszcza zaś za przybliżenie postaci, którymi możemy się szczycić i od nich uczyć się życia – podkreśla Henryk Ciereszko, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej, który zapowiedział swoją obecność podczas niedzielnego spotkania.
Dodajmy, że spotkanie poprowadzą dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski oraz Marek Muszyński. Na zakończenie możliwy będzie zakup książki i uzyskanie autografu autora.   


kboni | 11.06.2014 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media