http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Historycznie i muzycznie podczas święta Złotnik
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-09-09 14:49:04)

465. rocznicę powstania świętuje wieś Złotniki. Wieś wyjątkowa, dbająca o swoją historię, wieś której mieszkańcy wkładają serce w kultywowanie tradycji, ale także w rozwój swojej miejscowości. Z okazji pięknego święta Ośrodek Kultury zorganizował w Złotnikach spotkanie, podczas którego było wszystko – wspomnienia o historii, rozmowy o planach na przyszłość, mnóstwo wspaniałej zabawy i rewelacyjna Sąsiedzka Potańcówka z zespołem „Dobryje Grajki”.

Sobotnie uroczystości rozpoczęła ekumeniczna modlitwa pod kaplicą w Złotnikach. Następnie przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jasionówki przeszliśmy pod świetlicę OSP, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie uroczystości. W jego trakcie sekretarz gminy Teresa Rudzik wręczyła sołtysowi Złotnik Wiktorowi Antoniukowi specjalny grawer od wójta gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza. Grawer z okazji 465. rocznicy powstania wsi. Pan Antoniuk przybliżył losy powstania miejscowości i jej bogatą historię. Otworzył również izbę pamięci, w której znalazły się przedmioty i zdjęcia związane z historią Złotnik, zebrane przez samych jej mieszkańców.
Było wiele o historii, ale było też mnóstwo wspaniałej zabawy. Atrakcje dla dzieci, stanowisko lepienia garnków, konkursy i  dużo doskonałej muzyki. Na naszej scenie koncertowały Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jasionówki, zespół „Reczańka” z Koźlik oraz kapela „Chutar” z Gródka. Gwiazdą wieczoru była grupa „Dobryje Grajki”, która porwała do tańca licznie przybyłych miłośników wschodnich tanecznych rytmów.
Bawiliśmy się do późnego wieczora w rewelacyjnej atmosferze. Wszystkim, którzy byli z nami dziękujemy, a Złotnikom gratulujemy pięknego jubileuszu oraz wyjątkowego zaangażowania i włożonego serca w pracę na rzecz miejscowości.    
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73947