http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończone – to był wspaniały czas!!!
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-07-04 13:46:07)

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2019 przeszły do historii. Za nami czas wspaniałych spotkań i ogromnych wrażeń. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w święcie gminy i którzy pomagali w jego organizacji.
Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczęliśmy w czwartek piłkarskim turniejem oldbojów z udziałem gwiazd Jagiellonii Białystok, Polonii USA oraz drużyny wójta Krzysztofa Marcinowicza.  Turniej Ziemi Juchnowieckiej zakończył się zwycięstwem Jagi, druga była reprezentacja Juchnowca, trzeci – Polonusi.Drugi odcinek Dni Ziemi Juchnowieckiej miał historyczny charakter. Wyruszyliśmy z księdzem Stanisławem Niewińskim w niezwykłą podróż śladem Kazimierza Łyszczyńskiego – wybitnego filozofa, związanego z naszym regionem, skazanego w 1689 roku na śmierć za ateizm. Ksiądz Stanisław uważa, że skazanego niesłusznie. Wycieczka objęła m.in. tereny poza juchnowiecką gminą. Byliśmy w Markowszczyźnie i Topolach. Zatrzymaliśmy się również w Koplanach oraz Niewodnicy Brzoszeńskiej. A podsumowanie wycieczki odbyło się w Hermanówce.
W sobotę odbyła się wielka Spartakiada Sołecka o Puchar Wójta. W fantastycznym spartakiadowym turnieju wymiataczy najlepszy okazał się Juchnowiec Górny. Drugie-trzecie miejsce ex-aequo zajęły Wojszki i Lewickie-Stacja. Czwarta była Księżyno-Kolonia, piąta „Mieszanka”, a szósty Juchnowiec Dolny. W zawodach poza klasyfikacją startował także Wójt Team z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kleosinie Marcinem Hodunem, sołtysem Ignacym Drozdowskim i dyrektorem Ośrodka Kultury Krzysztofem Sokólskim. Śmiało można powiedzieć, że takiej imprezy jeszcze u nas nie było. Zawodnicy rywalizowali na profesjonalnej arenie w rozmaitych konkurencjach wymagających siły i sprytu. Ale najważniejsza była dobra zabawa, a bawili się świetnie wszyscy. Kiedy sportowe wrażenia opadły, po uroczystym wręczeniu pucharów i zakończeniu Spartakiady tańczyliśmy na dyskotece z Roberto Zucaro i Fantastic Boys.   
Niedzielę spędziliśmy w Ignatkach-Osiedlu. Był koncert „Rockowe lata 80.” i kino plenerowe. W trakcie koncertu przypomnieliśmy sobie legendarne przeboje, a na scenie oglądaliśmy m.in. Jarosława Tioskowa, współtwórcę słynnej Kasy Chorych. Po części muzycznej przystąpiliśmy do seansu filmowego. Wcześniej jednak wójt gminy Krzysztof Marcinowicz z dyrektorem Ośrodka Kultury Krzysztofem Sokólskim przeprowadzili konkurs z wiedzy o gminie. Atmosfera była świetna. Podobnie jak film „Gotowi na wszystko. Exterminator”.
Poniedziałek – tradycyjnie już – zarezerwowany był na Zawody Wędkarskie „O Złotą Rybkę Juchnowiecką”. W Koplanach najwięcej szczęścia miał Łukasz Gałązka, który zajął pierwsze miejsce. Największą rybę złowił pan Jacek Wasilewski.
 Finał Dni Ziemi Juchnowieckiej był przepiękny. Święto gminy zakończyliśmy w ogrodach plebanii w Juchnowcu Kościelnym koncertem „Pełnym Dobrej Energii” w wykonaniu zespołu „Winnica”. I tej wspaniałej energii było mnóstwo! Dzieci - w towarzystwie profesjonalnych muzyków z księdzem Wojciechem Trzaską na czele – podbiły serca publiczności wśród której znalazł się m.in. ksiądz biskup Henryk Ciereszko, ksiądz dziekan Andrzej Kondzior i wójt gminy Krzysztof Marcinowicz.
Klaskaliśmy, śpiewaliśmy z „Winnicą”, tańczyliśmy, bawiliśmy się przecudnie. Takiego wydarzenia kilkusetletnia juchnowiecka lipa, pod którą ustawiliśmy scenę, nie pamięta. My natomiast wtorkowy wieczór pamiętać będziemy długo. Radość i miłość zagościły w naszych sercach i niech goszczą jak najdłużej. Niech trwają mimo że Dni Ziemi Juchnowieckiej dobiegły końca. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszej propozycji i którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pięknych spotkań. To był wyjątkowy czas. Jeszcze raz dziękujemy.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73928