http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: IV Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – MELPOMENA 2019
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-05-07 13:02:42)Miło nam po raz kolejny zaprosić mieszkańców gminy, a także artystycznie uzdolnione dzieci, ich opiekunów, przyjaciół i najbliższych, by w dniach 13 – 18 maja br. odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Juchnowcu Kościelnym i obejrzeli szereg spektakli, zgłoszonych do IV Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2019.

Przegląd obfitować będzie w zróżnicowane tematycznie występy, przygotowane przez 20 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z województwa podlaskiego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego, Wojewody Podlaskiego oraz Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Impreza może poszczycić się patronatem/opieką medialną Wrót Podlasia, portalu Białystok Online, Polskiego Radia Białystok oraz  TVP3 Białystok. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przegląd spektakli zgłoszonych do konkursu teatralnego rozpocznie się w poniedziałek (13 maja) o godzinie 9.00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (Pl. Królowej Rodzin 1) i potrwa aż do czwartku (16 maja). Na piątek (17 maja) zaplanowano przeprowadzenie dwóch konkursów dedykowanych młodym deklamatorom: XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży  dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego (początek o godz. 9.00) i Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" (rozpoczynającego się o 10.00).  Wartość artystyczną wszystkich występów ocenią doświadczeni aktorzy, instruktorzy teatralni oraz przedstawiciele podlaskich urzędów i instytucji kultury. Zwycięzców poznamy w sobotę (18 maja, godz. 9:30) podczas uroczystej „Gali z Melpomeną”.

Szczegółowy harmonogram występów wkrótce udostępniony zostanie na stronie organizatora pod adresem www.bibliotekajuchnowiec.pl


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73903