http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-04-26 14:00:18)Msza Święta w intencji Ojczyzny, złożenie wieńców pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność” oraz wyjątkowa część artystyczna w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Tak będą wyglądały gminne obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na które zapraszają wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz i dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.30. Oprócz intencji za Ojczyznę modlić się będziemy na strażaków, którzy również obchodzą swoje święto. Po Mszy, wspólnie przejdziemy pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie delegacje złożą kwiaty. Będą też oficjalne przemówienia. Około godz. 13 uroczystości przeniosą się do Ośrodka Kultury, gdzie zapraszamy na część artystyczną. Będzie ona miała wyjątkowy charakter. Na scenie wystąpią artyści sceny krakowskiej z patriotycznym programem „3 Maja. Ojczyzno Pamiętamy”.
Warto abyśmy ten wyjątkowy majowy dzień spędzili wspólnie, wspominając tych wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę i dając przykład patriotycznej postawy.   
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73895