http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Nagrody Wójta rozdane!
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-02-18 14:00:49)

Jerzy Kalina w kategorii Osoba, GRAFS w kategorii Firma oraz płyta „Na zielonym polu…” zespołu folklorystycznego „Koplanianki” wydana przez Ośrodek Kultury – to laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka”. 

Jerzy Kalina z Solniczek jest znanym w kraju i za granicą dziennikarzem, filmowcem, autorem nagradzanych materiałów i reportaży. Tylko w 2018 roku jego film „Bieżeńcy 1915-1922” prezentowany był na wielu międzynarodowych konkursach, festiwalach i przeglądach, zdobywając liczne nagrody.
Firma GRAFS z Hryniewicz zajmuje się kompleksową obsługą techniczną polskich i zagranicznych firm z branży poligraficznej. Dostarcza maszyny oraz oferuje szeroki zakres usług technicznych. Zapewnia serwis oraz wsparcie na każdym etapie produkcji.
Płyta „Na zielonym polu…” wydana w 2018 roku przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zawiera najpiękniejsze piosenki zespołu „Koplanianki”. To pierwsza tego typu produkcja, która promuje lokalną kulturę i folklor.    
Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Dworku „Tryumf” w Księżynie. Na gali obecnych było wielu zaproszonych przez wójta Krzysztofa Marcinowicza gości. Byli m.in. zaprzyjaźnieni z naszą gminą samorządowcy – prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, burmistrz Zabłudowa Adam Tomanek, wójt gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć oraz Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego Dorota Perło.
Poniżej przypominamy pełną listę nominowanych do Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny.  
1. Kategoria FIRMA: ALEX Sp. z o. o. z Kleosina, BK TRAS ROBOTY DROGOWE Borsukiewicz s. j. z Hyniewicz, GRAFS z Hryniewicz;
2. Kategoria OSOBA: Jerzy Kalina z Solniczek, Patryk Pietrzeniak z Klewinowa, Aleksy Ryżyński z Wojszek;
3. Kategoria INSTYTUCJA/PRZEDSIĘWZIĘCIE/WYDARZENIE: „Barwy folkloru” (konkurs organizowany przez Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym), „Juchnowieckie szepty o historii” (Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym), „Na zielonym polu...” (płyta zespołu folklorystycznego „Koplanianki” wydana przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny).
Nagroda Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny jest wyróżnieniem przyznawanym firmom, osobom i instytucjom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku gminy Juchnowiec Kościelny, zachowując jednocześnie wysokie standardy etyczne i zawodowe. Spośród zgłoszeń Kapituła Nagrody dokonuje wyboru nominowanych i laureatów.
 „Pierścień Podskarbiego Włoszka” jest wyróżnieniem honorowym. Patronuje jej Stanisław Zachariaszewicz Włoszek, w połowie XVI stulecia właściciel dóbr juchnowieckich.
Wszystkim laureatom i nominowanym serdecznie gratulujemy. Po gali był toast i uroczysty bankiet na cześć wyróżnionych. Potem bawiliśmy się, tańczyliśmy, śpiewaliśmy na wielkim balu karnawałowym. Było mnóstwo śmiechu, a atmosferę dodatkowo „rozkręcał” towarzyszący nam kabaret „Czwarta Fala”.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73854