http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Miano Szkoły Niepodległej dla Zespołu Szkół im. w Juchnowcu Górnym
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-02-15 09:16:24)

Rok przed wielką rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym włączył się do programu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Niepodległa 1918–2018” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła w ciągu roku zrealizowała siedem zadań i w wyznaczonym terminie przesłała sprawozdania będące potwierdzeniem „wędrówki” po Miano Szkoły Niepodległej – wędrówki wyznaczonej szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Realizacja każdego szlaku wiązała się z licznymi zadaniami dla szkoły. W ich realizację włączali się uczniowie, nauczyciele i rodzice
Do programu zgłosiło się czterysta szkół i przedszkoli z całej Polski, ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak i osiągnąć cel.
Z województwa podlaskiego tytułem zostały uhonorowane cztery szkoły.
Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zdobył piękne Miano Szkoły Niepodległej, która konsekwentnie realizowała zadania związane
z wychowaniem patriotycznym  i została wyróżniona zaproszeniem do Warszawy na uroczystość wręczenia certyfikatów.
Uroczystości odbyły się 8 lutego 2019r. w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczy-pospolitej Polskiej. Miały podniosły charakter i nadano im państwową oprawę. Uczestniczył w nich  premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Dyrektor Barbara Klimaszewska ze wzruszeniem odebrała certyfikat, który jest dla szkoły nagrodą za piękną pracę w obszarze wychowania patriotycznego.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73850