http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Pierścień Podskarbiego Włoszka
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2019-02-08 09:41:59)

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w tegorocznej, VIII edycji Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka”, wyjątkowego wyróżnienia przyznawanego w trzech kategoriach, za budowę wizerunku i promocję juchnowieckiej gminy, Kapituła Nagrody, na posiedzeniu 4 lutego br., wyłoniła Nominowanych. 

1.    Kategoria FIRMA: ALEX Sp. z o. o. z Kleosina, BK TRAS ROBOTY DROGOWE Borsukiewicz s. j. z Hyniewicz, GRAFS z Hryniewicz;
2.    Kategoria OSOBA: Jerzy Kalina z Solniczek, Patryk Pietrzeniak z Klewinowa, Aleksy Ryżyński z Wojszek;
3.    Kategoria INSTYTUCJA/PRZEDSIĘWZIĘCIE/WYDARZENIE: „Barwy folkloru” (konkurs organizowany przez Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym), „Juchnowieckie szepty o historii” (Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym), „Na zielonym polu...” (płyta zespołu folklorystycznego „Koplanianki” wydana przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny).

Ogłoszenie tegorocznych Laureatów i uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się w sobotę, 16 lutego br. podczas uroczystej gali w Dworku „Tryumf” w Księżynie.

Nagroda „Pierścień Podskarbiego Włoszka” jest wyróżnieniem honorowym. Patronuje jej Stanisław Zachariaszewicz Włoszek, właściciel dóbr juchnowieckich w połowie XVI stulecia.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73849