http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Jubileusz Ośrodka Kultury
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2018-09-24 21:28:59)

Za nami jubileusz 25-lecia Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Miniony czas wspominaliśmy podczas cudownego spotkania Przyjaciół OK, potem bawiliśmy się na niezapomnianym koncercie zespołu „RAZ, DWA, TRZY” w Kleosinie. 
Spotkanie w Ośrodku Kultury było wyjątkowe. Bogate w materiały archiwalne i pokazy dzisiejszej działalności OK. Rozpoczęło się filmem z września 1993 roku, w którym budynek Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym otwierał ówczesny wójt Zygmunt Korol. Do jego słów nawiązał także obecny wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz, otwierający jubileuszowe spotkanie. Krzysztof Marcinowicz objął honorowym patronatem cały program imprez nawiązujących do 25-lecia OK. Wójt na ręce dyrektora Krzysztofa Sokólskiego wręczył także specjalne podziękowanie za minione lata pracy. Ufundował również okazały tort przygotowany specjalnie na tę okazję.


Podziękowań było dużo więcej. W pięknych słowach Ośrodek Kultury komplementował Starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski. W Kleosinie do gratulacji dołączył Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.  
Ośrodek Kultury dziękuje za ciepłe słowa, dziękuje wszystkim, którzy byli z nami podczas sobotnich uroczystości. Ale dziękuje przede wszystkim tym, którzy byli z Ośrodkiem Kultury przez minione 25 lat. Wójt Krzysztof Marcinowicz przekazał specjalne podziękowanie „Panu Andrzejowi Białkowi, pierwszemu Dyrektorowi Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym za serce, ambicje i wyznaczenie kierunku działalności”. Pan Białek osobiście chciał i zamierzał odebrać nagrodę, ale niestety, zabrakło go w sobotę Juchnowcu. 
Ze swojej strony OK wręczył upominki i uhonorował panów Marka Muszyńskiego i Stanisława Lewoca, na których pomoc i wsparcie zawsze może liczyć. Ale Krzysztof Sokólski powtarza: „Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, na których Ośrodek mógł liczyć w ciągu minionych 25. lat i którzy są przy Ośrodku Kultury również dzisiaj. I adresatami wszystkich nagród oraz gratulacji, jakie otrzymaliśmy, są właśnie ludzie związani z Ośrodkiem Kultury”.  
Krótki przekrój obecnej działalności OK zaprezentowany został podczas sobotniej gali. Wystąpił zespół „Koplanianki”, był pokaz taneczny Sebastiana Stańskiego i jego podopiecznych. Przypomniano także fragmenty spektakli w wykonaniu grupy teatralnej dla dorosłych „Trylobit”. Spotkanie Przyjaciół OK zakończyło się fantastycznym występem kabaretu „Widelec”. „Widelec” pierwsze kroki kariery stawiał też właśnie w Juchnowcu...
Po części oficjalnej był piękny i pyszny tort, mały poczęstunek, potem przenosiny do Kleosina, gdzie na placu Szkoły Podstawowej odbyła się muzyczna część jubileuszu. W tym miejscu gorąco dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły w Kleosinie za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wieczoru. Wieczór rozpoczął chór Ośrodka Kultury „VIVA ARTE” brawurowo wykonując utwory ABBY. Potem scenę opanował już legendarny zespół „RAZ, DWA, TRZY”.  Koncert był wspaniały i na długo pozostanie w naszej pamięci. Tak samo, jak długo będziemy wspominać spotkanie z okazji 25-lecia Ośrodka Kultury.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=73747