http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Nowy sprzęt w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewickich
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2017-07-03 15:07:33)

Ochotnicza Straż Pożarna w Lewickich została doposażona w nowoczesny zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS. Jest to pierwszy w naszej gminie tej klasy sprzęt, który będzie stanowił wyposażenie samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Lewickie. Zestaw w skład którego wchodzi pompa, nożyce, rozpieracz i rozpieracz kolumnowy przeznaczony jest głównie do działań ratowniczych podczas wypadków drogowych, ale może być użyty przy innych działaniach ratowniczych straży, gdzie zachodzi potrzeba przecięcia, rozwarcia czy podniesienia elementów konstrukcyjnych. 

Po  przekazaniu sprzętu, przeprowadzono teoretyczne i praktyczne szkolenie dla strażaków z obsługi tego sprzętu, na przygotowanym wraku samochodu. Ćwiczenia bacznie obserwowali Wójt Gminy Krzysztof Marcinowicz i Prezes Powiatowy Związku OSP RP dh Jan Gradkowski.
Sprzęt ten został zakupiony za kwotę 59 655 zł z budżetu Gminy Juchnowiec Kościelny, przy współfinansowaniu zadania pod nazwą „Zakup średniego zestawu narzędzi hydraulicznych do usuwania skutków wypadków drogowych” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w kwocie 30.000 zł.

Życzymy jednostce OSP, aby sprzęt służył do ćwiczeń, a jak najmniej przy wypadkach. 

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72739