http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zapraszamy na Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2017-06-21 12:07:45)

Nadeszła pora odkryć karty i zdradzić plany dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej 2017. Na tegoroczne obchody święta naszej gminy zapraszamy nie – jak to miało miejsce w latach ubiegłych – pod koniec lipca, a na początku. Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczną się 1 lipca i potrwają do 8. 

Świętować zaczniemy w sobotę 1, lipca. Tego dnia spod Archikatedry Białostockiej wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. O godz. 12 odbędzie się w Juchnowcu Kościelnym msza święta, a po niej pielgrzymi oraz mieszkańcy mogą uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej 470. rocznicy powstania Parafii pw. Świętej Trójcy oraz historii Ziemi Juchnowieckiej. Wystawę można będzie zwiedzać w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Po części religijnej, po południu o godz. 17 zapraszamy na stadion w Juchnowcu Dolnym, gdzie odbędzie się Spartakiada Sołecka o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Spartakiada i pierwszy dzień DZJ zakończy się koncertem muzycznym.
Niedziela, 2 lipca toczyć się będzie w kościele parafialnym oraz przed Ośrodkiem Kultury. O godz. 8, 9.30 oraz 11.30 odbędą się msze odpustowe. O godz. 16 na placu przed Ośrodkiem Kultury rozpocznie się jarmark, na wzór XVI-XVII wiecznych jarmarków, prowadzonych w Juchnowcu.  Będą stragany rękodzielnicze, pokazy dawnych zawodów, tańce, zabawy, konkursy szlacheckie, muzyka ludowa. O godz. 20 zapraszamy natomiast na wyjątkowy koncert muzyki barokowej.
Poniedziałek (3 lipca) zarezerwowany jest tradycyjnie dla wędkarzy, rywalizujących w zawodach w Koplanach „O Złotą Rybkę Juchnowiecką”.
We wtorek (4 lipca) czeka nas objazdowa wycieczka po najciekawszych historycznie miejscach w gminie prowadzona przez księdza Stanisława Niewińskiego.
Środa (5 lipca), to emocje piłkarskie. W Brończanach odbędzie się wyjątkowy turniej, w którym udział zapowiedziała Drużyna Wójta, reprezentacja gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszenie „Brończany Razem” oraz ekipa sponsorów a raczej przyjaciół wspierających Ośrodek Kultury.             
W czwartek (6 lipca) spotkamy się w Olmontach na pikniku rodzinnym w ramach akcji „LATO OK”.
Na piątek (7 lipca) planujemy w Juchnowcu Kościelnym wieczór autorski połączonym ze wznowieniem wydania książki księdza Stanisława Niewińskiego o historii Ziemi Juchnowieckiej.
DZJ 2017 zakończymy w sobotę, 8 lipca w Kleosinie biegiem ulicznym „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Pobiegnie z nami gwiazda sceny muzycznej – MEZO!!! Po biegu, MEZO pojawi się na scenie, aby wystąpić z koncertem stanowiącym finał obchodów święta gminy. Formularz rejestracji na biegi w specjalnej zakładce na stronie www.okjuchnowiec.pl.
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w programie coś ciekawego dla siebie. Jest sporo historii, bo i obchodzimy wspaniały jubileusz 470-lecia parafii juchnowieckiej, z którą ściśle wiążą się dzieje Ziemi Juchnowieckiej i całej gminy. Kultywujemy tradycje, dbamy o kulturę, ale pokazujemy także otwartość oraz nowoczesność naszej gminy. Temu służą niestandardowe imprezy sportowe i integracyjne. Wierzymy, że wspólnie spędzimy cudowne chwile i będziemy się świetnie bawić. Do zobaczenia!!!!
Na bieżąco będziemy informować o spotkaniach w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej. Szczegółowe informacje dostępne są w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym – ul. Plac Królowej Rodzin 1, tel. 85 719 60 56 oraz 530 453 059, mail: ok.juchno@wp.pl.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72728