http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Gminna Biblioteka Publiczna zakończyła projekt „Mości Panie i Panowie… to historia co się zowie!”
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-12-16 10:36:18)

W sobotę, 10 grudnia, podczas gali, która odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie podsumowany został trwający ponad trzy miesiące projekt edukacyjny dla klas IV-VI z gminy Juchnowiec Kościelny pt. „Mości Panie i Panowie… to historia co się zowie!”. Był to projekt larpowy polegający na zaangażowaniu uczestników w tworzenie i przeżywanie stworzonej rzeczywistości – w tym wypadku historycznej – poprzez odgrywanie wymyślonych ról i akcji. Organizatorem warsztatów mających na celu promowanie wiedzy historycznej wśród dzieci była Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym. Zajęcia współfinansowano ze środków Muzeum Historii Polski z Programu „Patriotyzm Jutra”.

Podczas gali goście mogli zobaczyć m.in. taneczny występ uczniów klas IV-VI, którzy zaprezentowali menueta w kostiumach przygotowanych w ramach jednych z zajęć, obejrzeć fotografie, film dokumentujący przebieg projektu oraz film promujący larpa „Dziady tykocińskie”, który powstał podczas zajęć w zamku w Tykocinie, gdzie dzieci i młodzież odegrali improwizowane przedstawienie o tematyce historycznej. Gali towarzyszyła wystawa prac plastycznych: herbów, kolaży i listów do Historii, przygotowanych przez dzieci uczestniczące w projekcie podczas warsztatów plastycznych.
Na zakończenie spotkania uczestnicy projektu otrzymali dyplomy oraz prezenty, m.in.: książki z serii „A to historia!”, gry planszowe oraz pamiątkowe kubeczki ze zdjęciem, które będzie im przypominało o wspólnej historyczno-teatralnej przygodzie.
Projekt edukacyjny „Mości Panie i Panowie… to historia co się zowie!”, dofinansowany z funduszy Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, realizowany w Filii Bibliotecznej w Kleosinie od września do grudnia 2016 roku objęty był patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Osiemnaścioro uczniów klas IV-VI z gminy Juchnowiec Kościelny regularnie uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień historycznych. Fotograficzną obsługą projektu zajmowała się pracownia "eMKa Studio".
Materiały powstałe podczas projektu: prezentację multimedialnę na temat „Dziadów tykocińskich”, ramowy scenariusz larpowy wraz z kartami postaci, filmik promujący larpa oraz prezentację dokumentującą przebieg projektu zamieszczone zostaną na stronie  www.bibliotekajuchnowiec.pl. Wszystkie materiały zostaną udostępnione na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska, co oznacza, że będzie można je upowszechniać i dowolnie adaptować pod warunkiem oznaczenia autora, podania linku do treści licencji i zaznaczenia w przypadku dokonywania zmian.


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72645