http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Gmina Juchnowiec Kościelny w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-11-24 11:18:04)

Tylko cztery gminy wiejskie z województwa podlaskiego – Mielnik (46. miejsce), Białowieża (57.), Juchnowiec Kościelny (74.) i Gródek (82.) – znalazły się w pierwszej setce rankingu mającego na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego.


Ranking uwzględnia 15 wskaźników, m.in. wysokość wydatków na projekty inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczbę osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczbę podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków, a także saldo migracji pokazujące warunki do życia i rozwoju w gminie. Według prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, twórcy rankingu, o pozycji gminy decydują przede wszystkim sprawne rządy i inwestycje.
W rankingu oceniano 1563 gminy wiejskie. Na pierwszym miejscu znalazła się gmina Kleszczów (woj. łódzkie), na drugim gmina Kobierzyce (woj. dolnośląskie), a na trzecim gmina Puchaczów (woj lubelskie).


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72631