http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej w Janowiczach
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-07-27 09:24:57)

We wtorek, 26 lipca święto gminy Juchnowiec przeniosło się do Janowicz. Spotkanie pod hasłem „Łączymy pokolenia” zgromadziło mieszkańców w każdym wieku – od najmłodszych, po seniorów – a każdy mógł poczuć się jak w rodzinie. Dzieci pod okiem animatorów chętnie korzystały z gier, konkursów i animacji, do których także zapraszani byli starsi uczestnicy, seniorzy tańczyli, śpiewali i dopingowali maluchów. Imprezę zakończyło ognisko przygotowane przez mieszkańców Janowicz. Gospodarzami spotkania byli Elżbieta Pilecka i sołtys Adam Pilecki, a uczestniczyli w nim również zastępca wójta gminy Juchnowiec Kościelny Mirosława Jaroszuk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym Bożena Cylko oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny Krzysztof Sokólski.


Kolejne dni święta gminy:
Środa, 27 lipca – „Sportowa Gmina” w Kleosinie. O godz. 18 na boisku „Orlik" rozegrany zostanie turniej piłkarski, w którym zmierzą się drużyny: Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny, naukowców Uniwersytetu w Białymstoku oraz podlaskich dziennikarzy. Ponadto w programie m.in. otwarte zajęcia ZUMBY i kącik dla najmłodszych prowadzony przez „Mamusiową Kawiarenkę”.
Czwartek, 28 lipca – „Swego nie znacie...” wyprawa historyczna po najciekawszych zakątkach gminy
Piątek, 29 lipca – Kulturalny piątek” we Frampolu
Sobota, 30 lipca – Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque w Hermanówce
Niedziela, 31 lipca – „Finałowa Niedziela” ze Spartakiadą Sołectw i Biesiada Show z Pietrkiem, profesoorem disco & polo z Rancza, czyli Piotrem Pręgowskim w Juchnowcu Dolnym.
Organizatorem Dni Ziemi Juchnowieckiej jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny. 


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72557