http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2016-07-19 09:29:18)

Atrakcyjnie zapowiadają się Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016. Będzie wiele muzyki, sportu, rozrywki, ale i elementów kulturalno-artystycznych. Obchody święta gminy rozpoczniemy 24 lipca w Kleosinie.


Dni Ziemi Juchnowieckiej zainaugurowane zostaną w niedzielę, 24 lipca. O godz. 18 wystartuje II Bieg Uliczny na 5 km „Przybij Piątkę w Kleosinie”. Oprócz elementów sportowych zaplanowano też wiele atrakcji dla dzieci, pokazy oraz koncerty muzyczne dla młodzieży i dorosłych, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpi zespół „Exaited”. Początek imprezy o godz. 16.
W poniedziałek, 25 lipca zapraszamy do Koplan na Zawody Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką. Dzień później dojdzie do Spotkania Łączącego Pokolenia w Janowiczach. W środę, 27 lipca Dni Ziemi Juchnowieckiej ponownie obchodzić będziemy w Kleosinie. Na „Orliku” rozegrany zostanie turniej piłkarski z udziałem drużyny wójta, będzie można zatańczyć ZUMBĘ i wziąć udział w pikniku rodzinnym.
Na czwartek, 28 lipca planowana jest wycieczka objazdowa po najciekawszych zakątkach gminy. Wyjazd o godz. 17 spod Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Wycieczka zostanie zakończona ogniskiem.
Piątek, 29 lutego zarezerwowany został dla środowiska artystycznego. We Frampolu swój nowy tomik poezji zaprezentuje Teresa Radziewicz. W programie wieczoru znalazł się również koncert performatywny będący połączeniem malarstwa Grzegorza Radziewicza i muzyki grupy Alu Bambu Pikczu. Początek spotkania o godz. 19.
W sobotę, 30 lipca odbędzie się turniej petanque w Hermanówce, początek o godz.9.
Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończą się w niedzielę, 31 lipca. Na stadionie gminnym w Juchnowcu Dolnym dojdzie do Spartakiady Sołeckiej, a po niej organizatorzy zapraszają na wielką biesiadę, w której wystąpi m.in. Piotr Pręgowski, znany aktor, kojarzony dużej części publiczności z roli Pietrka w bijącym rekordy popularności serialu telewizyjnym „Ranczo”. Początek finału o godz. 16.
Zapraszamy!!!
Szczegóły dotyczące Dni Ziemi Juchnowieckiej 2016 dostępne są w Ośrodku Kultury.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72551