http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej – finał
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-24 14:07:26)

Czwartek w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej 2015 zarezerwowany był dla seniorów. Spotkaliśmy się w cudownej atmosferze w gościnnych Lewickich. Były tańce, piosenki (nawet o Dniach Ziemi Juchnowieckiej), podziękowania, ognisko i dużo śmiechu. 

Spotkanie nawiązywało do realizowanego gminnego projektu „Barwna Jesień Życia”. Akcję prowadzi Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym. Pomysł cieszy się ogromnym zainteresowaniem seniorów. W jego realizację zaangażowanych jest kilka osób. Jedną z nich jest Zofia Szczytko, tak chwalona przez uczestników projektu. Doceniając wkład pani Zosi w czwartek została ona szczególnie uhonorowana przez Bibliotekę oraz Ośrodek Kultury.
Pani Zosia odebrała wiele podziękowań nie tylko oficjalnych od dyrektor biblioteki Bożeny Cylko, dyrektora Ośrodka Kultury Krzysztofa Sokólskiego i wójta juchnowieckiej gminy Krzysztofa Marcinowicza, ale również i od samych seniorów. 
A seniorzy  bawili się znakomicie. Były tańce etniczne, zabawy i oczywiście wspólne śpiewanie piosenek. Zaskoczyły „Srebrne Nutki” z Kleosina, które przygotowały specjalne piosenki o gminie, w którym nie brakowało słów poświęconych wójtowi oraz kierownictwu i pracownikom instytucji kultury. Wszystko w pogodnym tonie, sympatycznym tonie. Bo i w takiej atmosferze przebiegało całe spotkanie, do którego przyczynili się gospodarze. Pani sołtys Lewickich Teresa Gałecka przywitała wszystkich pięknym wierszem, w którym również nie brakowało lokalnych akcentów. Miejsce na spotkanie przygotował radny Robert Szymański, który również miał niespodziankę w postaci konkursu z kosmetycznymi nagrodami. 
Kolejny dzień minął zatem w przyjacielskiej atmosferze. W piątek Dni Ziemi Juchnowieckiej przybierają bardziej oficjalną formę. Zaplanowano bowiem uroczystą sesję Rady Gminy, a po niej obchody 25-lecia gminnej samorządności. 
W sobotę zapraszamy o godz. 9 do Hermanówki na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque. Z kolei o godz. 20 rozpocznie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury spektakl juchnowieckiej grupy teatralnej dorosłych „Misja Bąka i Badyla, czyli Szekspir dla początkujących”. 
W niedzielę już finał Dni Ziemi Juchnowieckiej. Festyn na stadionie w Juchnowcu Dolnym rozpocznie się o godz. 15. O 16 do rywalizacji przystąpią uczestnicy spartakiady sołeckiej. O godz. 18 zapraszamy na kabaret oraz pokazy strażackie. Od 20 wielka dyskoteka z koncertem zespołu „EXAITED”! Podczas pikniku będą też gry, animacje, bezpłatne dmuchane place zabaw i euro bungee.            adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=72351