http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Ruszył „Rower Gminny”
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-01 11:48:52)

1 lipca 2015 r. w gminie Juchnowiec Kościelny wystartował system „Rower Gminny”, składający się z 2 stacji i 20 rowerów. Jesteśmy pierwszą wiejską gminą w kraju, która może pochwalić się tego rodzaju ekologiczną i prozdrowotną inwestycją. 


– Cieszę się, że sieć BiKeR-ów objęła dwie ważne miejscowości naszej gminy – mówi Krzysztof Marcinowicz, wójt gminy Juchnowiec Kościelny. – Dla naszych mieszkańców, zwłaszcza Kleosina i Ignatek-Osiedla, to dodatkowa możliwość aktywnego, niezależnego i ekonomicznego dotarcia do Białegostoku, a także przemieszczania się w nim bezkolizyjnie i  szybko. A ponieważ system działa również w drugą stronę, jest to też świetna propozycja dla białostoczan, którzy będą mogli jeździć na rowerowe wycieczki do naszej gminy. Publiczne rowery to doskonała alternatywa dla miejskiego transportu czy własnego auta i zamierzam z nich korzystać – dodaje wójt.
Stacje „Roweru Gminnego” usytuowane są w Kleosinie przy ul. Tarasiuka i w Ignatkach-Osiedlu przy ul. Jodłowej. Gminny system jest zintegrowany z białostockim systemem BiKeR. Aby z niego skorzystać trzeba wejść na stronę internetową www.rowerjuchowiec.pl, kliknąć przycisk „Rejestracja”, wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i doładować nowo utworzone konto tzw. opłatą inicjalną w wysokości minimum 10 zł.  Cennik systemu „Rower Gminny” jest analogiczny z cennikiem wypożyczalni BiKeR, a oba systemy są ze sobą w pełni kompatybilne. Oznacza to, że użytkownicy „Roweru Gminnego” mogą wypożyczać je w gminie Juchnowiec Kościelny i zwracać na stacjach w Białymstoku czy Choroszczy i odwrotnie.
Roczny koszt utrzymania obu stacji „Roweru Gminnego” wyniesie gminę Juchnowiec Kościelny 120 tys. zł.
Szczegółowe informacje dotyczące „Roweru Gminnego” znajdują się na stronie www.rowerjuchnowiec.pl
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7221