http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dodatkowe kursy autobusów linii 200, 201 i 202 i przedłużona linia do Wojszek
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-07-01 09:40:35)

Od 1 lipca br. zmieniły się rozkłady jazdy autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Dotyczy to również linii 200, 201 i 202. Zgodnie ze zgłaszanymi przez mieszkańców potrzebami na tych liniach wprowadzono dodatkowe kursy w godzinach południowych. Ponadto na linii 202 dwa kursy w ciągu dnia przedłużono do Wojszek oraz wprowadzono dodatkowy przystanek w Czerewkach. 

Autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej obsługujące linie 200, 201 i 202 dowożą mieszkańców do przystanku linii 104 w Juchnowcu Kościelnym umiejscowionego przy ośrodku kultury. Tu pasażerowie mogą przesiąść się na autobusy linii 104 lub 110, żeby dojechać do Białegostoku. Od lipca są to dwa kursy poranne, jeden południowy i dwa popołudniowe na każdej linii zaplanowane tak, aby były dopasowane do rozkładu jazdy linii 104, również w drodze powrotnej z Białegostoku. 
Na utrzymanie publicznej komunikacji autobusowej w gminie Juchnowiec Kościelny rocznie przeznaczane jest 1 400 tys. zł, z czego ok. 400 tys. zł to koszt utrzymania linii 200, 201 i 202 przed zmianami wprowadzonymi od lipca br. 
– Potrzebę uruchomienia dodatkowych kursów na wszystkich liniach zgłaszali mieszkańcy już od dawna – mówi Krzysztof Marcinowicz, wójt gminy Juchnowiec Kościelny. – Z autobusów na terenie gminy korzystają nie tylko ci, którzy chcą dojechać do Białegostoku, ale również osoby mające do załatwienia sprawy na terenie gminy: w urzędzie, aptece, u lekarza, czy po prostu wybierające się do znajomych czy po zakupy. Kursy południowe pozwolą na większą swobodę w realizowaniu tych potrzeb, zwłaszcza w przypadku starszych mieszkańców naszej gminy.

Na autobusy linii 200, 201 i 202 obowiązują bilety jednorazowe na drugą strefę. Podróżni jadący do Białegostoku i przesiadający się w Juchnowcu Kościelnym na 104, tak jak dotychczas, muszą skasować bilet jednorazowy na drugą strefę i bilet jednorazowy na strefę pierwszą lub jednorazowy bilet na dwie strefy. Osoby posiadające bilety miesięczne na obie strefy nie muszą kupować dodatkowego biletu.
Linia 200: Juchnowiec Kościelny, Wólka, Biele, Klewinowo, Klewinowo Nowe, Rostołty, Simuny, Hołówki Duże, Hołówki Małe, Szerenosy, Juchnowiec Dolny, Juchnowiec Kościelny.
Linia 201: Juchnowiec Kościelny, Ogrodniczki, Janowicze, Janowicze Kolonia, Hermanówka, Niewodnica Nargilewska, Lewickie, Rumejki, Juchnowiec Kościelny.
Linia 202: Juchnowiec Kościelny, Wólka, Biele, Złotniki, Tryczówka, Dorożki, Zajączki, Wojszki (tylko kurs poranny i południowy), Zajączki, Czerewki/DPS, Czerewki/wieś, Pańki, Dorożki, Bogdanki, Baranki, Bogdanki, Tryczówka, Złotniki, Biele, Wólka, Juchnowiec Kościelny.
Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie  internetowej BKM: www.komunikacja.bialystok.pl
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7220