http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zapraszamy do Ośrodka Kultury na premierę nowego spektaklu juchnowieckiej grupy teatralnej
Wiadomość dodana przez: tomaszl (2015-06-25 14:27:10)

„Misja Bąka i Badyla, czyli Szekspir dla początkujących” – taki tytuł nosi kolejny spektakl grupy teatralnej Ośrodka Kultury „Trylobit”. Wielka premiera już w sobotę, 27 czerwca o godz. 20 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym.

Po sukcesie przedstawienia „Tylko nie Zenuś” członkowie zespołu aktorskiego postanowili zostać przy komedii. – Mamy nadzieję, że nowy spektakl również rozbawi publiczność – mówią aktorzy niecierpliwie odliczając już godziny do premiery. 
A ostatnie chwile przed sobotnim wieczorem są niezwykle pracowite. Intensywne próby, analizy, dopracowywanie scenografii. Nie ma nawet czasu na stres, ale ten pojawi się zapewne w dniu premiery. Dlatego już dzisiaj aktorzy proszą widzów o wyrozumiałość.
Co do samego przedstawienia, to scenariuszem i reżyserią znowu zajęła się Teresa Radziewicz. Tym razem pani Teresa nie pojawia się na scenie, a na wszystko ma oko i wszystkim kieruje ze stanowiska reżyserskiego. Wspiera ją Wojciech Litwiejko, odpowiedzialny za efekty dźwiękowe i świetlne. A na scenie zagra jedenastu aktorów. Są m.in.  Teresa i Marek Muszyńscy, cieszący się niesłabnącą popularnością po roli Hadesa w spektaklu „Tylko nie Zenuś” Grzegorz Radziewicz, zobaczymy też dyrektora Ośrodka Kultury Krzysztofa Sokólskiego.    
Akcja dzieje się na podbiałostockiej wsi, gdzie Henryk Bąk (Grzegorz Radziewicz) i Zenon Badyl (Marek Muszyński) mają do wykonania pewną misję.  Co to za misja i co z tym wszystkim wspólnego ma Szekspir dowiecie się Państwo ze spektaklu. Premiera już w sobotę. Wstęp jest wolny, ale przygotowana zostanie magiczna szkatułka, do której będzie można wrzucić grosik, który wykorzystany zostanie na zakup teatralnych rekwizytów. Przedstawienie adresowane jest do dorosłej widowni. Nie wprowadzono limitu wieku, lecz spektakl nie jest przeznaczony dla małych dzieci. Zapraszamy do Juchnowca Kościelnego osoby w wieku od kilkunastu do 100 i powyżej lat, życząc dobrej zabawy. 
 
„MISJA BĄKA I BADYLA, CZYLI SZEKSPIR DLA POCZĄTKUJĄCYCH”
AUTOR: Teresa Radziewicz
REŻYSERIA: Teresa Radziewicz
OBSADA: Agnieszka Maliszewska, Marek Muszyński, Teresa Muszyńska, Anna Radziewicz, Grzegorz Radziewicz, Krzysztof Sokólski, Zofia Szczytko, Agnieszka Więsław, Iwona Woźniuk, Agnieszka Zarachowicz, Paweł Żyłkowski.
EFEKTY DŹWIĘKOWE I ŚWIETLNE: Wojciech Litwiejko.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7217