http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Piękne kurczaczki w Ośrodku Kultury
Wiadomość dodana przez: kboni (2015-03-30 15:00:00)

Piękne wielkanocne kurczaczki można było podziwiać w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Na świąteczny konkurs plastyczny wpłynęło wiele uroczych prac. W niedzielę wręczono wyróżnienia autorom najciekawszych pomysłów. Dodatkową nagrodą był spektakl „O chłopcu, któremu wyrosły skrzydła” połączony z warsztatami teatralnymi.  


Konkurs honorowym patronatem objął wójt gminy Juchnowiec Kościelny. Pan Krzysztof Marcinowicz osobiście gratulował i wręczał nagrody wyróżnionym. Za udział w konkursie dziękował i dyplomy przekazywał dyrektor Ośrodka Kultury, Krzysztof Sokólski.
A wyróżnienia powędrowały do kilkunastu osób. Nagrodzeni zostali i 3-latkowie, i nieco starsi mieszkańcy naszej gminy. Cieszymy się, że w kategorii open wystartowali także dorośli, a jury doceniło piękne prace Moniki Kaweckiej z Kolonii Nargilewskiej oraz Małgorzaty Stasiewicz z Hołówek Małych.
Niedzielne spotkanie zakończyło się przedstawieniem teatralnym „O chłopcu, któremu wyrosły skrzydła”. Licznie zebranej publiczności bardzo podobał się spektakl, a dzieci brały w nim czynny udział, mając też okazję sprawdzić się w sympatycznych warsztatach teatralnych.
Wyróżnienia w konkursie wielkanocnym otrzymali:

W kategorii przedszkoli i klas zerowych: Adam Burnewicz (Szkoła Podstawowa w Księżynie), Patrycja Dernowska (Zespół Szkół w Kleosinie), Daniel Kalinowski (Szkoła Podstawowa w Księżynie), Aniela Kostrzewa (Przedszkole Niepubliczne – Kraina Dziecka w Ignatkach), Szymon Tworkowski (Szkoła Podstawowa w Księżynie).
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych:
Oliwia Baranowska (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym), Natalia Kasprzyńska (Szkoła Podstawowa w Księżynie), Kacper Urban (Zespół Szkół w Kleosinie).
W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:
Monika Dawidziuk (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym), Weronika Szekalska (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym), Iza Tarasiuk (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym).
W kategorii open: Monika Kawecka (Niewodnica Nargilewska), Małgorzata Stasiewicz (Hołówki Małe), Magdalena Turecka (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym).

Prace oceniało jury w składzie:
Przewodniczący – Zofia Szczytko; Sekretarz – Krzysztof Sokólski; Członek – Małgorzata Kuczynko adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7157