http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Odbyła się V sesja Rady Gminy Juchnowiec Kościelny
Wiadomość dodana przez: kboni (2015-01-19 12:03:37)

16 stycznia br. odbyła się V nadzwyczajna sesja Rady Gminy Juchnowiec Kościelny. Zwołana została na wniosek radnych: Bożeny Jabłońskiej, Marzeny Gilewskiej, Marka Borowskiego i Roberta Szymańskiego. W sesji uczestniczyło 14 radnych, nieobecna była Bożena Jakończuk. 


Porządek obrad przewidywał podjęcie jednej uchwały: w sprawie wyrażenia zgody na zmianę strony umowy dzierżawy poprzez dopisanie pana Aleksy Mut do Aneksu Nr 2/2009 z dnia 29.12.2009 r. do umowy dzierżawy Nr 7142-1/08 z dnia 1.09.2008 r.
Na podstawie opinii prawnej stwierdzono, że projekt uchwały nie spełnia wymogów formalnych ponieważ nie ma możliwości prawnych dopisania do aneksu pana Aleksego Mut, a ponadto Rada Gminy nie ma kompetencji do podjęcia takiej uchwały.
Po wyjaśnieniach radcy prawnego i dyskusji radna Bożena Jabłońska wnioskowała o zdjęcie uchwały z porządku obrad. Za zdjęciem uchwały głosowało 5 radnych, 9 wstrzymało się od głosu (wymagana bezwzględna większość, czyli 8 głosów za). W związku z nieprzegłosowaniem wniosku przystąpiono do głosowania nad uchwałą: nikt nie był za jej przyjęciem, przeciw było 8 radnych, 5 wstrzymało się od głosu (radna Marzena Gilewska była wyłączona z głosowania z racji na interes osobisty). Uchwała nie została przyjęta.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=7122