http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-05-12 13:27:25)

Badania i konsultacje medyczne, konkursy ekologiczne, gry, zabawy oraz koncert muzyczny czekały na mieszkańców naszej gminy podczas spotkania w Ignatkach, które rozpoczęło projekt „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”. Akcję organizuje Ośrodek Kultury. 


Pomysł przeprowadzenia imprezy o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym przypadł mieszkańcom do gustu. W Ignatkach było prawie wszystko. Piknikowi towarzyszyła świetna atmosfera, ciekawe propozycje, dobra zabawa, zabrakło natomiast jednego – pogody. Deszcz i chłód spowodował, że część wybierających się do Ignatek została w domach. Jednak ci, których aura nie odstraszyła nie mają czego żałować.
Na dzieci i młodzież czekały interesujące gry i konkursy, jak choćby rozpoznawanie odgłosów zwierząt. Najmłodsi oddawali się szaleństwom na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach. Nieco starsi chętnie korzystali z badań medycznych. Była okazja, by skontrolować swoje ciśnienie, poziom cukru, dokonać analizy składu ciała, czy poddać się zabiegom pielęgnacyjno-kosmetycznym.  
- Mieliśmy sporo pracy, ale była ona przyjemna. Odwiedzali nas otwarci, chętni do rozmowy i wysłuchania porad ludzie. Cieszymy się, że mogliśmy komuś pomóc – mówiły panie prowadzące stanowiska medyczne.
Ofertę spotkania w Ignatkach wzbogaciło miejscowe sołectwo, które przy wsparciu sponsorów ufundowało wszystkim uczestnikom pyszny bigos i żurek.
Sobotni piknik zakończył się energetyzującym koncertem ukraińskiego zespołu „Czarne Podkowy”.   
Kolejne spotkanie w ramach projektu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura” odbędzie się 14 czerwca w Brończanach.  adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6985