http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Badania, zabawy, konkursy i koncert zespołu z Ukrainy. Zapraszamy do Ignatek!
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-05-07 10:11:07)

W sobotę, 10 maja zapraszamy do Ignatek na imprezę z cyklu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”. Na młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy czeka mnóstwo atrakcji. Początek spotkania o godz. 15. 


Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny rozpoczyna realizację nowego projektu pod nazwą „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura”. Projekt przewiduje cykl imprez, w czasie których podejmowane będą tematy o charakterze proekologicznym oraz prozdrowotnym. Nie zabraknie także licznych elementów rozrywkowych.
Pierwsze spotkanie odbędzie się już w sobotę, 10 maja, w Ignatkach. Mieszkańców gminy zachęcamy do bezpłatnych badań lekarskich (ich rodzaj wymieniamy poniżej). Dzieci i młodzież oddadzą się zabawom, grom ruchowym i animacjom. Przewidziane są także konkursy ekologiczne z atrakcyjnymi nagrodami. Będziemy też tworzyć rozmaite rzeczy naturalnej wielkości z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Można zatem przynieść z sobą plastikowe butelki, nakrętki, czy kartony. Najmłodsi skorzystają bezpłatnie z dmuchanych atrakcji. Dla starszych przygotowaliśmy natomiast energetyzujący koncert muzyczny. Wieczorem, w Ignatkach wystąpi zespół „Czarne Podkowy” z Ukrainy!    
Serdecznie zapraszamy do Ignatek. Jednocześnie informujemy, że kolejne spotkanie z cyklu „W Juchnowcu kultura, zdrowie i natura” odbędzie się 14 czerwca w Brończanach.
 
Podczas sobotniego spotkania w Ignatkach mieszkańcy będą mogli skorzystać z następujących bezpłatnych badań:
1.    Pomiar ciśnienia tętniczego krwi i pomiar poziomu cukru we krwi.
2.    Analiza składu ciała i ustalenie wieku metabolicznego. Badanie pozwala zdiagnozować nadwagę i otyłość. Badanie mierzy procent wody w organizmie, obrazuje wskaźnik tłuszczu. Specjalista po przeprowadzonym badaniu udzieli wskazówek dotyczących właściwego odżywiania.  Z kolei wiek metaboliczny obrazuje ile faktycznie lat ma nasz organizm oraz czy jego kondycja jest dobra, czy słaba.
3.     Porady podologiczne. Podologia, to jedna z dziedzin kosmetologii, zajmująca się profilaktyką i usuwaniem zmian powstałych na stopach w obrębie naskórka i paznokci. Z zabiegów podologicznych powinny korzystać zwłaszcza osoby, które samodzielnie nie potrafią poradzić sobie z nadmiernie narastającym naskórkiem i jego pękaniem, z odciskami, z przerośniętymi, twardymi paznokciami, osoby które mają problemy z codzienną pielęgnacją stóp oraz osoby, u których występuje nadmierna potliwość stóp. Problem jest poważny. Z uwagi na wstyd ludzie często nie przyznają się do zmian chorobowych, a te występują u wielu procent populacji. Projekt zawiera część merytoryczną prowadzoną w formie prelekcji, dotyczącej kwestii, jak dbać o stopy oraz praktyczną, gdzie specjalista dokona badania i udzieli wskazówek dotyczących leczenia.
4.    Diagnostyka skóry Lampą Wooda. Lampa Wooda jest  przenośną lampą kwarcowa, w której dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego filtra emitowane jest długofalowe promieniowanie nadfioletowe. Stosowana do szybkiej diagnostyki skórnej.
5.    Innowacyjne metody pielęgnacji ciała, szczególnie dłoni. Zainteresowani będą mogli skorzystać m.in. z zabiegów parafinowych.

Więcej informacji w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny – tel. 85 719 60 56. Strona internetowa: okjuchnowiec.pl. 

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6982