http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Za nami trzeciomajowe uroczystości
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-05-05 14:13:52)

Uroczysty charakter miały obchody 223. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jakie odbyły się w Juchnowcu Kościelnym. 


Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym. W nabożeństwie uczestniczyły m.in. władze gminy z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem oraz poczty sztandarowe. Po mszy miały miejsce uroczystości pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność”, gdzie złożono wieńce i kwiaty, a  okolicznościowe przemówienia wygłosili wójt Krzysztof Marcinowicz oraz ksiądz dziekan Andrzej Kondzior.
Następnie obchody przeniosły się do sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Tam można było obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, całość wzbogaciły piękne piosenki wykonane przez chór oraz utalentowane solistki ze szkoły w Juchnowcu. Na koniec szkolna grupa „Nowa Przyszłość” zaprosiła do udziału w ankiecie dotyczącej organizacji świąt narodowych.  
Wójt gminy Krzysztof Marcinowicz oraz dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski serdecznie dziękują mieszkańcom za udział w trzeciomajowych uroczystościach.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6981