http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: W Hermanówce już grają w petanque
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-04-16 11:12:59)

W Hermanówce spotkali się miłośnicy petanque, by rozegrać turniej otwarcia sezonu pn. „Wiosenne spotkanie z bulami”. Organizatorami zawodów byli Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny i Białostocki Klub Petanque.


Na boiskach przy miejscowej świetlicy rywalizowało kilkanaście zespołów dwuosobowych (dublety). W Hermanówce pojawili się zawodnicy z Białegostoku, Gib, Wasilkowa i Suraża. Po rozegraniu pięciu rund przeprowadzono fazę play-off, która wyłoniła finalistów.
I tak w meczu o pierwsze miejsce drużyna z Gib w składzie Iza Bieluczyk i Andrzej Mosiewicz (reprezentanci także Białostockiego Klubu Petanque) pokonała 13:3 Marcina Szewczuka i Krystiana Adamskiego z Białegostoku.
Natomiast w spotkaniu o 3. miejsce Tomasz Korniłowicz i Mateusz Markiewicz (Białystok) wygrali z Łukaszem Jabłońskim  i Jarosławem Jabłońskim (Białostocki Klub Petanque) 13:0.
Za nami kolejny turniej rozegrany w urokliwej Hermanówce. Ośrodek Kultury już pracuje nad przygotowaniami do mistrzostw województwa podlaskiego, które rozegrane zostaną w Hermanówce 26 lipca i będą połączone z piknikiem o charakterze prozdrowotnym i proekologicznym.
Na relację video z turnieju otwarcia zapraszamy na stronę itvjuchnowiec.com.pl.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6970