http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dwa miesiące do startu
Wiadomość dodana przez: kboni (2014-03-24 12:40:00)Pozostały dwa miesiące do II Biegu Konopielki. Do Juchnowca Dolnego zapraszamy w sobotę, 24 maja. Początek imprezy o godz. 10. Start biegu głównego na 10 km przewidziany jest w samo południe. Imprezę organizuje Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny i Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.
Lista startowa jest już prawie pełna. W poniedziałek, 24 marca o godz. 10 licznik wskazywał 172 zawodników. Biorąc pod uwagę, że limit wynosi 200 osób, biegaczom, którzy jeszcze wahają się czy przyjechać do Juchnowca radzimy pospieszyć się z podjęciem decyzji.
Przyjazd do Juchnowca zapowiedziało wielu zawodników znanych z biegowych tras. Cieszy nas, że silną reprezentację wystawia też juchnowiecka gmina. Gospodarzy reprezentować będą m.in: Andrzej Zieniewicz z Kleosina, Marek Muszyński z Juchnowca Dolnego i Grzegorz Radziewicz z Juchnowca Górnego, którzy są mocno zaangażowani także w kwestie organizacyjne związane z imprezą. W sumie na liście jest już obecnie ponad 20 osób z terenu „rozbieganej” juchnowieckiej gminy.
Gospodarze mają małą przewagę, ponieważ mogą często testować trasę. Ta nie jest jednak żadną tajemnicą. Podobnie jak rok temu, składa się z dwóch pięciokilometrowych pętli od stadionu gminnego w Juchnowcu Dolnym do Wólki i z powrotem na stadion. Poglądowy przebieg trasy zaprezentowany jest na stronie www.biegkonopielki.pl.
Na stronie www.biegkonopielki.pl znajdują się także wszelkie informacje dotyczące imprezy. W razie pytań serdecznie zapraszamy także do kontaktu mailowego poprzez adres ok.juchno@wp.pl lub telefonicznego 85 719 60 56.

Na zdjęciu trasę I Biegu Konopielki pokonuje Andrzej Zieniewicz z Kleosina. Pan Zieniewicz biegi długodystansowe uprawia od blisko 30 lat. Na swoim koncie ma grubo ponad pół tysiąca startów na dystansach od 3 do 50 kilometrów w zawodach w kraju i za granicą. Teraz szykuje się do II Biegu Konopielki.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6957