http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Doceniają naszych mieszkańców w województwie i powiecie
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2013-10-30 14:39:32)

Miło nam poinformować, że w mijającym miesiącu aż w trzech konkursach laureatami zostali mieszkańcy naszej gminy.


Pierwsi laureaci to państwo Elżbieta i Stanisław Kulpa z Wojszek. Zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne na Podlasiu. W kategorii „Ekologiczne gospodarstwo towarowe” zajęli pierwsze miejsce w powiecie białostockim i drugie miejsce w województwie. Organizatorem rozstrzygniętego 9 października br. w Tykocinie etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa podlaskiego. Państwo Elżbieta i Stanisław Kulpa gospodarują na blisko 100 ha ziemi. Zajmują się produkcją roślinną i zwierzęcą. Gospodarstwo prowadzone jest rodzinnie, a około 80% produkcji sprzedawane jest na rynkach Unii Europejskiej.
Kolejnym laureatem jest pan Teodozjusz Ryżyński, również z Wojszek. Wyróżniony został w organizowanym po raz dziewiąty przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, konkursie za Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim. Dom państwa Ryżyńskich zbudowany był w 1934 roku i do dziś zachował walory estetyczne i historyczne. Zawdzięcza to właścicielowi, który własnoręcznie naprawiał m.in. ubytki w misternych dekoracjach okien. Jedną z nagród za dbałość o obiekty drewnianej architektury wiejskiej jest przywilej oznakowania nagrodzonego budynku specjalną tabliczką informującą o udziale w konkursie i osiągniętej ocenie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 października w Ciechanowcu.
Państwo Danuta i Wiesław Krawczuk z Niewodnicy Nargilewskiej Kolonii to kolejni laureaci z naszej gminy. Nagrodzeni zostali III miejscem w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku na estetyczną i bezpieczną zagrodę wiejską powiatu białostockiego. Jurorzy docenili estetykę urządzenia zagrody, utrzymanie porządku na posesji, przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy i odpoczynku. Wręczenie nagród odbyło się w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bukowisko” w Supraślu 29 października br.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałych mieszkańców naszej gminy zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów.


Pan Stanisław (czwarty od prawej) i Pani Elżbieta Kulpa (piąta od prawej) podczas uroczystości wręczenia nagród (fot. ARMIR Białystok)


Pan Teodozjusz Ryżyński (w trzecim rzędzie na  środku) wśród laureatów konkursu i gości


Nagrodzona trzypokoleniowa rodzina państwa Krawczuków (fot. Starostwo Powiatowe w Białymstoku)adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6898