http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Nad Juchnowcem rozbłysły światła
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-08-12 12:05:01)

Pogoń Łapy, Magnat Juchnowiec, Rudnia Zabłudów, Pasja Kleosin - tak ułożyła się klasyfikacja turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym z okazji inauguracji funkcjonowania oświetlenia juchnowieckiego obiektu. W dodatkowym meczu pokazowym samorządowcy z naszej gminy spotkali się z zespołem księży. Walka była zacięta. Zwycięsko wyszli z niej księża. 


Jupitery nad boiskiem w Juchnowcu świeciły już kilkukrotnie. W sobotę doszło jednak do oficjalnej inauguracji działania świateł. Uroczystego włączenia jupiterów dokonał wójt Krzysztof Marcinowicz. Wójt przekręcił odpowiednie guziki i szybko udał się na murawę, na której poprowadził zespół samorządowców do meczu z ekipą księży. Spotkanie było bardzo wyrównane. Ale tylko do czasu. Na początku drugiej połowy pojedynku było jeszcze 3:3, a jedną z bramek zdobył Krzysztof Marcinowicz. Więcej sił zachowali wzmocnieni kilkoma ministrantami księża, strzelili kilka goli i ostatecznie wygrali 7:3. Warto dodać, że w zespole księży wystąpili m.in. proboszcz parafii p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie, Franciszek Martyna oraz wikary Anthony Erragudi.
Wiele emocji towarzyszyło także zmaganiom turniejowym. Najpierw Pogoń Łapy pokonała 3:1 Rudnię Zabłudów, potem na boisku zobaczyliśmy jedenastki Magnata Juchnowiec oraz Pasji Kleosin. Historyczne derby gminy wzbudziły spore zainteresowanie. Czwartoligowy Magnat wygrał, ale tylko 1:0 i trenerzy stawiającej dopiero pierwsze kroki w regionalnym futbolu Pasji byli zadowoleni z postawy swoich podopiecznych.
Typowo szkoleniowo Pasja potraktowała mecz o trzecie miejsce. Uległa w nim Rudni 1:4. Dużo bardziej wyrównany był finał. Pogoń prowadziła z Magnatem już 2:0. W końcówce spotkania podopieczni trenera Wiesława Jancewicza zaatakowali ze zdwojoną energią. Strzelili gola na 2:1, ale na doprowadzenie do choćby remisu zabrakło już czasu.
Po ostatnim gwizdku sędziego, który rozległ się, gdy dochodziła już godzina 23, piłkarze Pogoni wspólnie z liczną grupą wiernych kibiców zaprezentowali na środku boiska wspaniały taniec radości z pucharem ufundowanym przez Ośrodek Kultury.
Turniej zorganizował Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym oraz LZS-em Magnat Juchnowiec. Dziękujemy także Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej za oddelegowanie arbitrów do prowadzenia sobotnich spotkań.
Wszystkich kibiców w gminie zapraszamy z kolei na zbliżające się mecze Magnata i Pasji, które odbywać się będą na stadionie w Juchnowcu Dolnym.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6863