http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: To były fantastyczne Dni Ziemi Juchnowieckiej!!!
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-07-30 08:03:43)

Zakończyliśmy Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Na koniec święta gminy mieliśmy niesamowity weekend. Najpierw Kulturalny Wieczór Lokalny we Frampolu, potem międzynarodowy turniej petanque w Hermanówce i wreszcie finałową niedzielę w Juchnowcu Dolnym z niezapomnianym koncertem zespołu „Akcent”!


We Frampolu było kameralnie i przecudownie. Najpierw w wyjątkowy klimat wprowadziła nas Teresa Radziewicz i grupa Ośrodka Kultury, która przygotowała montaż poetycki „Listy Hanny”. Potem mogliśmy na żywo podziwiać jak Grzegorz Radziewicz maluje obraz Domku Twórczości Edwarda Redlińskiego, a Zofia Szczytko bawi się technikami origiami i decoupage. Po regionalnym poczęstunku wspaniały koncert zafundował nam zespół A.M.P.R BAND-E.
Sobotę poświęciliśmy na turniej petanque. Do Hermanówki zawitali goście m.in. z Warszawy, Gib oraz… Niemiec. Juchnowiec odwiedziła akurat delegacja z zaprzyjaźnionego Weidenbergu i Niemcy chętnie przystąpili do turnieju. Poszło im nieźle. Joachim Chistalla w parze z Cezarym Cylwikiem zajęli drugie miejsce. Wygrała para Urszula Klimaszewska – Dagmara Szymaniuk z Białegostoku. Trzecie miejsce zajęli Katarzyna i Grzegorz Dróżdż z Warszawy, a czwarte Ewelina i Sebastian Zaczeniuk z Kolonii Księżyno.
Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończyliśmy mocnym akcentem, dosłownie i w przenośni. W niedzielę na stadionie w Juchnowcu Dolnym było mnóstwo atrakcji. Publiczności spodobał się konkurs kulinarny „Stół Darów Ziemi Juchnowieckiej”. Komisja z dwójką gości z Niemiec, wójtem Krzysztofem Marcinowiczem, sołtys Juchnowca Dolnego Janiną Andruk oraz dyrektorem Ośrodka Kultury Krzysztofem Sokólskim w składzie oceniało potrawy stworzone na bazie kaszy. Za najlepszą uznano roladę autorstwa pani Elżbiety Skarżyńskiej z Juchnowca Górnego. Na stadionie czas pędził w zawrotnym tempie. Był i mecz siatkówki, i pokazy strażackie, i ewolucje rowerowe, i lotnicze pokazy wiatrakowców. Wieczór zakończył natomiast występ gwiazdy – zespołu „Akcent”. „Takiego koncertu w Juchnowcu jeszcze nie było” – mówili ludzie po zakończeniu występu i po zamknięciu Dni Ziemi Juchnowieckiej.
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 przechodzą do historii. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania naszych mieszkańców. Dziękujemy, że byliście na naszych imprezach! W tym miejscu dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny pragnie też podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji Dni Ziemi Juchnowieckiej. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie i bardzo je doceniamy. Do zobaczenia na kolejnych imprezach!


adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6860