http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Wspaniała zabawa w Kleosinie
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-06-03 15:19:20)

Takich tłumów dzieci i młodzieży Kleosin dawno nie widział. Najmłodsi uczestniczyli w konkursach, grach i licznych zabawach. Starsi mieszkańcy bawili się podczas pięknego koncertu Janusza Laskowskiego. Wszystko podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Zespół Szkół w Kleosinie przy współpracy z Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym oraz sołectwem Kleosin.


W sobotę atrakcji było mnóstwo, a teren od „Orlika” po plac przed sceną zapełnił się dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Ci ostatni mocno bowiem zaangażowali się w festyn. Rada Rodziców ZS w Kleosinie ufundowała nagrody w turniejach sportowych. Rodzice upiekli także ciasto, które można było kupić za symboliczną złotówkę, czy dwie. Z tych złotówek uzbierała się pokaźna kwota 500 zł, która w całości zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego.
Nie sposób wymienić wszystkie punkty programu imprezy. Plan był niesłychanie bogaty. Wspomnijmy na przykład o pokazie mody, dmuchańcach, pokazach tanecznych, czy akrobatycznych skokach. Ciekawostką był także mecz piłkarski samorządowców z kleosińskimi uczniami. W ekipie samorządowców zagrali m.in. wójt gminy Krzysztof Marcinowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski oraz radni gminni. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4, a w rzutach karnych lepsi okazali się samorządowcy.
Po turniejach, grach, konkursach przyszła pora na zabawę przy wspaniałej muzyce. Wprawdzie nad Kleosinem zaczęły zbierać się czarne chmury, ale przegoniliśmy burzę! Spadł co prawda deszcz, lecz nie popsuł humoru bawiącym się podczas koncertu Janusza Laskowskiego. Znany z takich utworów jak „Kolorowe jarmarki”, czy „Świat nie wierzy łzom” Laskowski wprawił w zachwyt publiczność. Były brawa, bisy, jednak w końcu trzeba było powiedzieć „do widzenia”. Festyn przeszedł do historii, a sądząc po reakcji publiczności impreza wszystkim się podobała i zostanie na długo miło zapamiętana. 

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6828