http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Czeka nas wielka impreza
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-04-25 11:45:09)

Równo miesiąc został do I Biegu Konopielki. 25 maja spotkamy się na stadionie w Juchnowcu Dolnym, gdzie usytuowane zostaną start i meta Biegu organizowanego przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. 


Na miesiąc przed imprezą chęć udziału w biegu głównym na dystansie 10 km deklaruje blisko 50 osób. W tym gronie są tak zawodnicy z terenu juchnowieckiej gminy, jaki i Białegostoku, województwa podlaskiego, ale i na przykład z Mazowsza.
- Na tę chwilę tak duża liczba zawodników zapowiadających swój strat w Biegu Konopielki bardzo nas cieszy – ocenia Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. – Zobaczymy co będzie w najbliższych tygodniach. Docierają do nas bardzo miłe, pochlebne opinie na temat samego pomysłu. Ludziom najwyraźniej spodobała się idea połączenia sportu z kulturą. Dołożymy wszelkich starań, aby każdy kto pojawi się 25 maja w Juchnowcu wywiózł stąd miłe wspomnienia – dodaje Sokólski.
Przypomnijmy, że sama nazwa biegu nawiązuje do twórczości znanego pisarza, Edwarda Redlińskiego, autora m.in. słynnej powieści „Konopielka”. Redliński urodził się i tworzył w położonym na terenie juchnowieckiej gminy Frampolu. Przy okazji biegowych atrakcji pragniemy, aby goście mogli poznać miejsce, gdzie wychował się i pracował pisarz, zwiedzić Domek Twórczości E. Redlińskiego, rozkoszować się pięknymi widokami, czy posmakować ludowych potraw. To wszystko podczas części podsumowującej imprezę.    
Wcześniej jednak czekają nas wielkie sportowe emocje. Zawodnicy ścigać się będą w biegu głównym na dystansie 10 km. Trasa usytuowana została wokół Juchnowca Dolnego i Wólki. Poza tym na stadionie w Juchnowcu Dolnym zaplanowano atrakcyjne biegi dodatkowe – familijny na 300 m, do udziału w którym gorąco zachęcamy oraz Bieg z VIP-ami na 600 m.
Szczegóły imprezy dostępne na stronie internetowej www.biegkonopielki.pl. Informacji udzielamy również telefonicznie pod numerami Ośrodka Kultury -  85 719 60 56 i 530 453 059 oraz drogą mailową - ok.juchno@wp.pl. Zachęcamy także do wymiany zdań na facebooku - okjuchnowiec.pl.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6812