http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Piłkarskie wydarzenie w Juchnowcu
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-04-23 12:22:27)

W środę, 24 kwietnia na stadionie w Juchnowcu Dolnym dojdzie do wyjątkowego meczu. W ¼ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Magnat gościć będzie jeden z najmocniejszych zespołów w województwie podlaskim, ŁKS 1926 Łomża. Początek spotkania o godz. 16.30.


Magnat rozgrywa niezwykły sezon. Po raz pierwszy w historii nasi piłkarze występują w IV lidze. Daleko zawędrowali również w rozgrywkach Pucharu Polski. Po niedawnym zwycięstwie 4:0 nad KS Sokoły podopieczni trenera Wiesława Jancewicza awansowali do ¼ finału rozgrywek.  Tutaj ich rywalem będzie utytułowany ŁKS 1926 Łomża.
Jeszcze niedawno o ŁKS-ie głośno było w całej Polsce. Zespół grał w I lidze, gdzie radził sobie znakomicie. Potem jednak klub dopadły kłopoty i teraz łomżanie  występują w III lidze. Po 18. kolejkach spotkań zajmują 8. miejsce w tabeli. Mając w swoim składzie wielu wartościowych zawodników nie ukrywają jednak większych ambicji.
- ŁKS, to czołowy klub w naszym regionie. Na pewno jest faworytem meczu, ale tanio skóry nie sprzedamy. Będziemy walczyć – zapowiada Jancewicz.
Magnat zajmuje obecnie 6. pozycję w tabeli IV ligi. W minioną sobotę nasza drużyna pechowo przegrała na własnym stadionie 2:3 z KS Michałowo. Po golach Adriana Suszczyńskiego i Pawła Czajkowskiego Magnat prowadził 2:0, ale roztrwonił przewagę. Teraz trzeba zapomnieć o porażce i skoncentrować się na trudnym pojedynku z ŁKS-em.   
Więcej informacji o Magnacie na stronie Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny – okjuchnowiec.pl.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6811