:: Poznaliśmy mistrzów gminy w tenisie
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-04-16 14:10:40)

Karolina Stupak, Adam Rychorczuk, Kamil Statkiewicz oraz Janusz Danilczuk wywalczyli tytuły mistrzów gminy Juchnowiec Kościelny w tenisie stołowym. Turniej organizował Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym wspólnie z Zespołem Szkół w Kleosinie.

Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 zawodników, co pokazuje, że tenis stołowy wciąż ma silną pozycję w naszej gminie.
Najliczniej obsadzonymi kategoriami były kategoria chłopców szkół ponadgimnazjalnych oraz kategoria dziewcząt. W pierwszej zwyciężył Sylwester Ułaszonek, wśród dziewcząt triumfowała Karolina Stupak. Dużo emocji towarzyszyło zmaganiom najmłodszych i najstarszych zawodników. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Kamil Statkiewicz. W prestiżowych zmaganiach seniorów bezkonkurencyjny okazał się Janusz Danilczuk (Kleosin), który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Drugi był Cezary Borkowski (Izabelin), a trzeci mieszkający w Juchnowcu, działający w UKS Kleosin Marcin Zawadzki, który mocno zaangażował się w organizację całego turnieju.
Mistrzostwa zorganizował Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym wspólnie z Zespołem Szkół w Kleosinie we współpracy z UKS Kleosin i nauczycielami wychowania fizycznego z Kleosina. Od strony technicznej imprezę wspierał Karol Dyszkiewicz, szef UKS Sovit Białystok – czołowego klubu w Polsce, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Dodajmy, że wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli pragnący podszkolić lub sprawdzić swoje umiejętności mogą umówić się na profesjonalny trening w Sovicie (szczegóły pod numerem telefonu 796 760 303).
Wyniki Mistrzostw Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym:
Chłopcy szkoły podstawowe: 1. Adam Rychorczuk, 2. Krzysztof Sochoń, 3. Maksymilian Woliński.
Chłopcy szkoły ponadgimnazjalne: 1. Sylwester Ułaszonek, 2. Paweł Sawicki, 3. Grzegorz Romaniuk.
Seniorzy: 1. Janusz Danilczuk, 2. Cezary Borkowski, 3. Marcin Zawadzki.
Dziewczęta: 1. Karolina Stupak, 2. Magdalena Rynkowska, 3. Natalia Sokół.