http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Świetna zabawa na „Konkursie z Zajączkiem”
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-04-08 12:59:02)

Wielkanocny „Konkurs z Zajączkiem” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Do Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym wpłynęło ponad 120 prac! Podczas niedzielnego rozstrzygnięcia konkursu, połączonego z wystawą oraz przedstawieniem teatralnym „Pinokio” sala widowiskowa Ośrodka Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca.


Dawno żaden konkurs organizowany przez Ośrodek Kultury nie cieszył się taką popularnością. Dzieci oraz dorośli prześcigali się w pomysłowości na temat przedstawienia wielkanocnego zajączka – symbolu wiosny. Komisja konkursowa w składzie: Sekretarz Gminy Teresa Rudzik, prowadząca zajęcia plastyczne w Ośrodku Kultury Zofia Szczytko oraz dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski mieli problem z wyłonieniem najpiękniejszych prac. Po długiej naradzie dokonano jednak wyboru.  Nagrody za pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach zdobyły: Julia Wiktoria Leszczyńska (Punkt Przedszkolny przy SP w Księżynie), Aleksandra Brzozowska (Zespół Szkół w Kleosinie), Izabela Tarasiuk (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym) oraz Małgorzata Stasiewicz (Hołówki Małe). W sumie dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymało 20 osób.
Dodatkową atrakcją niedzielnego popołudnia był spektakl „Pinokio”. Nieco uwspółcześniona adaptacja rozbawiła całą widownię. Po jej zakończeniu artyści przeprowadzili jeszcze warsztaty teatralne, które także zebrały gromkie brawa.   

Laureaci i wyróżnieni w wielkanocnym „Konkursie z Zajączkiem”
Kategoria przedszkola: 1. Julia Wiktoria Leszczyńska (Punkt Przedszkolny przy SP w Księżynie), 2. Hubert Marciniak (Kasztanowe Przedszkole przy ZS w Juchnowcu Górnym), 3. Zuzanna Bańkowska (Przedszkole w Kleosinie). Wyróżnienia: Mateusz Wasiluk (Kasztanowe Przedszkole przy ZS w Juchnowcu Górnym), Karolina i Natalia Sorko (Kolonia Lewickie), Amelia Żuk (Przedszkole w Kleosinie).
Kategoria klasy I-III szkoły podstawowe: 1. Aleksandra Brzozowska (ZS w Kleosinie), 2. Michał Marciniak (ZS w Juchnowcu Górnym) i Katarzyna Wiślak (ZS Szkół w Kleosinie), 3. Szymon Kraśnicki (ZS w Kleosinie). Wyróżnienia: Maria Choruży (ZS w Kleosinie), Gabriela Surowiec (ZS w Kleosinie), Nina Suproniuk (ZS w Juchnowcu Górnym).
Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowe: 1. Izabela Tarasiuk (ZS w Juchnowcu Górnym), 2. Dominika Sałacińska (ZS w Juchnowcu Górnym), 3. Weronika Szakalska (ZS w Juchnowcu Górnym).
Kategoria otwarta: 1. Małgorzata Stasiewicz (Hołówki Małe), 2. Karol Stasiewicz (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym), 3. Kamil Chrościcki (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym). Wyróżnienie: Karolina Malinowska (Gimnazjum w Juchnowcu Górnym).

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6801