http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: I Bieg Konopielki – ruszyły zapisy!!!
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-03-21 14:51:06)

Sobota, 25 maja – ten termin warto zapamiętać! Szykuje się wielka, oryginalna impreza, czyli I Bieg Konopielki organizowany przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w imprezie. 

Bieg Konopielki ma szansę stać się imprezą wyróżniającą naszą gminę w skali ponadlokalnej. Na początku wyjaśnijmy skąd w ogóle pomysł przedsięwzięcia. Po pierwsze, na terenie gminy mamy aktywne, liczne środowisko biegaczy. Kleosin, Juchnowiec, Ogrodniczki, Olmonty, Hryniewicze, Stanisławo – spotkać ich możemy wszędzie. Nasi zawodnicy biorą udział w najbardziej prestiżowych imprezach w kraju i zaangażowali się również w ideę, aby przeprowadzić duże zawody na własnym terenie.
Po drugie, postanowiono połączyć sport z kulturą. Sama nazwa Biegu nawiązuje do twórczości Edwarda Redlińskiego, autora m.in. słynnej powieści „Konopielka”. Redliński urodził się i tworzył w położonym na terenie juchnowieckiej gminy Frampolu. Przy okazji biegowych atrakcji goście będą mogli poznać miejsce, gdzie wychował się i pracował pisarz, zwiedzić Domek Twórczości E. Redlińskiego, zapoznać się z kulturalnymi walorami gminy oraz rozkoszować się pięknymi widokami i posmakować ludowych potraw. To wszystko podczas części podsumowującej imprezę.
Wcześniej czekają nas wielkie sportowe emocje. Zawodnicy ścigać się będą w biegu głównym na dystansie 10 km. Trasa usytuowana została wokół Juchnowca Dolnego i Wólki. Poza tym na stadionie w Juchnowcu Dolnym zaplanowano atrakcyjne biegi dodatkowe – familijny oraz Bieg z VIP-ami. Początek imprezy ok. godz. 9. Od godz. 15 przewidywana jest część integracyjna we Frampolu, gdzie będzie obiad i atrakcje kulturalne. Jeśli dodamy do tego ciekawe nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników oraz bogaty pakiet startowy, to chyba miłośników biegania nie trzeba więcej zachęcać, aby rezerwowali sobie majowy termin.  
Ośrodek Kultury już rozpoczął przyjmowanie zapisów do udziału w imprezie. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło – i tu niespodzianka – nie od przedstawiciela naszej gminy, czy województwa, a od zawodnika z Grodziska Mazowieckiego.
 - Do imprezy zostały jeszcze dwa miesiące. Niby dużo, ale u nas rozpoczęło się już odliczanie przed Biegiem. Dołożymy wszelkich starań, aby każdy kto zdecyduje się na udział w zawodach wyjechał z Juchnowca zadowolony – zapewnia Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.      
Wszystkie szczegóły dotyczące Biegu Konopielki dostępne są na stronie internetowej www.biegkonopielki.pl (wystarczy kliknąć w zakładkę) utworzonej na potrzeby imprezy. Informacje o imprezie odnaleźć można również na okjuchnowiec.pl. Organizatorzy udzielają także odpowiedzi telefonicznie po numerem 85 719 60 56 lub drogą elektroniczną – ok.juchno@wp.pl.

Na zdjęciach
- "zerowa" promocyjna edycji Biegu Konopielki. 25 maja Juchnowiec zaprasza na start oficjalnej imprezy!

oraz
- Frampol - miejsce urodzenia Edwarda Redlińskiego. We Frampolu odbędzie się podsumowanie I Biegu Konopielki. Będzie można m.in. zwiedzić Domek Twórczości E. Redlińskiego.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6790