http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Zapraszamy do Ośrodka Kultury na Wieczór Poezji Śpiewanej
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-03-05 12:55:44)

W czwartek, 7 marca zapraszamy do Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym na Wieczór Poezji Śpiewanej. W programie recital Michała Czarneckiego „Muzycznie o drugim człowieku”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. 


Wieczór Poezji Śpiewanej organizowany jest przez Ośrodek Kultury z okazji Dnia Kobiet. Wprawdzie święto pań niezmiennie figuruje w kalendarzu 8 marca, ale z uwagi, że jest to wielkopostny piątek, postanowiono przełożyć spotkanie na czwartek, 7 marca. Na recitalu Michała Czarneckiego mile widziani są jednak również panowie. Oni jednak w formie biletu powinni przyjść do Ośrodka Kultury ze słodyczami.  
Czwartek zapowiada się wyjątkowo, bo wyjątkową osobę gościć będziemy w Juchnowcu. Michał Czarnecki, to poeta, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Nigdy nie myślał o sobie - „bard”, aż do czasu, gdy jego kompozycje wymknęły się z szuflady i trafiły na scenę za sprawą zespołu Lifemotiv, który Michał założył z Kamilem Łukowskim. Czarnecki pochodzi z Rogoźna Wielkopolskiego, a od ponad 5 lat mieszka w stolicy Podlasia. Współpracuje z akademickim radiem Akadera (wcześniej z Polskim Radiem Białystok).
Michał Czarnecki, to uczestnik i laureat konkursów poświęconych poezji śpiewanej i piosence autorskiej, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (udział w finale Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku), Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (wyróżnienie), Bliskich Spotkań z Poezją Śpiewaną w Kuźnicy (laureat, jako Lifemotiv I nagroda: „Złota Podkowa”), Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej w Ślesinie (II miejsce). Podczas kameralnych występów niekiedy czyta własną poezję, która często - umuzyczniona - staje się elementem utworów.
Kompozycje Michała Czarneckiego to faktycznie z jednej strony naturalistyczne obserwacje zachowań drugiego człowieka, a z drugiej - teksty pisane z przymrużeniem czujnego oka. Michał tworzy opowieści z perspektywy przechodnia, pasażera, klienta, sąsiada, mężczyzny, rogoźnianina i mieszkańca Białegostoku. Najważniejszy w jego utworach jest człowiek i jego losy, zachowania, gesty i działalność, a także przedmioty, które go otaczają.
Czarnecki szczególnie miło wspomina udział w Halfway: Op!era Songwriting Festival - jednym z największych festiwali piosenki autorskiej w tej części Europy. Lifemotiv otworzył tę imprezę, występując jako jeden z dwóch polskich zespołów (obok Lecha Janerki) - reprezentując rodzimy songwriting.
GORĄCO ZAPRASZAMY W CZWARTEK DO SALI WIDOWISKOWEJ OŚRODKA KULTURY

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6778