http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Tegoroczni laureaci Pierścieni Podskarbiego Włoszka
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-02-05 07:46:25)

Teresa Radziewicz w kategorii Człowiek oraz Plum Sp. z o.o. w kategorii Firma, to laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2012”.
Otrzymali je za działania, które przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku Gminy Juchnowiec Kościelny. Jest to wyróżnienie honorowe, a jego materialną formą jest pierścień z herbem podskarbiego Włoszka. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 lutego 2013 r. w Dworku Tryumf w Księżynie.Teresa Radziewicz, to uznana poetka, redaktorka działu krytyki literackiej kwartalnika literacko-artystycznego sZAFa, autorka trzech książek poetyckich, laureatka prestiżowych nagród, m.in. Literackiej Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2009 roku. W środowisku lokalnym bardziej znana jako nauczycielka i animatorka działań teatralnych, opiekunka i instruktorka kół teatralnych zdobywających wyróżnienia i nagrody na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Mieszka i pracuje w Juchnowcu Górnym.Plum spółka z o.o. w Ignatkach, to firma rodzinna, której założycielami i właścicielami są Dorota i Maciej Szumscy, zajmująca się projektowaniem i produkcją zaawansowanej elektroniki przemysłowej. Od ćwierć wieku Plum jest jednym z najbardziej znaczących polskich producentów dostarczającym nowoczesne rozwiązania do gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów i wentylacji. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń pomiarowych i sterujących. Ponad 95% przeliczników sieciowych do pomiaru gazu to produkty firmy Plum. Spółka w 100% obsługuje takie obiekty w Polsce, jak kopalnie i magazyny gazu. Plum otrzymuje prestiżowe, branżowe nagrody, m.in. w 2011 r. firma zajęła pierwsze miejsce w konkursie Quality International: Produkt Najwyższej Jakości za regulator do układów solarnych ecoSOL 200, a w 2012 roku zdobyła tytuł Rynkowy Lider Innowacyjności w zakresie wyjątkowej jakości, kreatywności i efektywności. Firma z Ignatek wygrywa poważne przetargi, takie jak choćby na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń pomiarowych w tłoczniach gazu Kondratki i Włocławek, będących częścią wielkiego gazociągu Jamał-Europa.

Kandydatów do nagrody mogli zgłaszać wszyscy dorośli mieszkańcy Gminy Juchnowiec Kościelny. W tegorocznej edycji w kategorii Człowiek wpłynęło 11 zgłoszeń, a w kategorii Firma 5 zgłoszeń. Kapituła Nagrody w składzie: Mirosława Jaroszuk (przewodnicząca), Teresa Muszyńska (sekretarz) oraz członkowie: Bożena Ewa Jakończuk, Michał Charkiewicz i Andrzej Zieniewicz nominowała do nagrody Teresę Radziewicz, LZS Magnat Juchnowiec oraz ZS im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym w kategorii Człowiek oraz spółki KAN i Plum w kategorii Firma.

Laureatami pierwszej edycji Nagrody byli: Andrzej Zieniewicz z Kleosina, biegacz długodystansowy oraz firma ChM z Lewickich wiodący producent specjalistycznych implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6764