:: Olmonty z Pucharem Wójta
Wiadomość dodana przez: kboni (2013-01-15 07:54:01)

Olmonty wygrały Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. W finale Olmonty pokonały Hajnówkę. Trzecie miejsce zajął Kleosin, czwarte - Juchnowiec, piąte - Księżyno, a szóste - Huragan Brończany.

W hali Zespołu Szkół w Kleosinie zagrało 6 drużyn oldbojów. Pięć z terenu naszej gminy i zaprzyjaźniona ekipa z Hajnówki. Emocji było co niemiara, podobnie jak dobrej zabawy. Niektórzy zawodnicy wyszli poganiać za piłką po kilkuletniej przerwie w grze i treningach. Upływ czasu odbił się na formie, ale nikomu nie brakowało zaangażowania.
Świetnie w Kleosinie prezentowała się Hajnówka. Efektownie wygrała swoją grupę, a w finale trafiła na Olmonty. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Olmonty wygrały 5:3. Akurat w tym przypadku zadecydował wiek. Olmonty miały problem ze skompletowaniem składu oldbojami, zatem zastąpili ich młodsi zawodnicy. Radzili sobie doskonale i to oni zgarnęli główne trofeum sobotniego turnieju.
Trzeci był Kleosin, który miał apetyt na wyższą pozycję. Kleosinowi zabrakło jednak trochę szczęścia. Nie wystarczyły świetne interwencje Wiesława Kupca, wybranego najlepszym bramkarzem turnieju. Zawodziła skuteczność pod bramką rywali.
Czwarty był Juchnowiec, piąte Księżyno, a szósta niezwykle sympatyczna drużyna z Brończan. Specjalnie na okazję turnieju doszło w Brończanach do reaktywacji zespołu pod nazwą Huragan.
Puchary, nagrody i dyplomy wręczał ekipom wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz, w towarzystwie dyrektora Zespołu Szkół w Kleosinie Marcina Hoduna oraz dyrektora Ośrodka Kultury Krzysztofa Sokólskiego.
Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie oraz Urzędem Gminy.

WYNIKI TURNIEJU
Grupa A: Hajnówka – Księżyno 8:1, Hajnówka – Juchnowiec 8:1, Juchnowiec - Księżyno 3:1.
Grupa B: Kleosin – Brończany 8:1, Kleosin – Olmonty 2:5, Brończany – Olmonty 0:8.
Mecz o 5. miejsce: Księżyno – Brończany 10:0
Mecz o 3. miejsce: Kleosin – Juchnowiec 9:3
Finał: Olmonty – Hajnówka 5:3

Najlepszy zawodnik turnieju: Marek Markiewicz (Hajnówka)
Najlepszy bramkarz turnieju: Wiesław Kupiec (Kleosin)