http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Bezpłatna mammografia w Juchnowcu Kościelnym
Wiadomość dodana przez: DorotaK (2012-08-17 12:31:07)

Między 13 a 28 sierpnia można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat białostocki. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ. Tym razem mammobus odwiedzi 9 miejscowości, w tym Juchnowiec Kościelny. W naszej gminie badania będzie można wykonać 23 i 24 sierpnia. Mammobus zaparkuje przy Ośrodku Kultury. Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6674