http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczęte!
Wiadomość dodana przez: kboni (2012-07-23 11:28:19)

Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczęte! Oficjalnego otwarcia dokonał w niedzielę, w Koplanach wójt gminy Krzysztof Marcinowicz. Na imprezach organizowanych przez Ośrodek Kultury i Urząd Gminy bawić się będziemy do 29 lipca.


Dni Ziemi Juchnowieckiej 2012 rozpoczęliśmy w Koplanach od jubileuszu 25-lecia zespołu „Koplanianki” i II Przeglądu Pieśni Folklorystycznej. Po występach „Uhowianek”, „Klepaczanek” i „Malwianek” na scenie pojawiły się „Koplanianki”. Prezentowały się wspaniale, a ostatni utwór „Piękna Nasza Kraina” zaśpiewały wspólnie z publicznością. Potem były długie brawa i długie podziękowania oraz życzenia. Wójt wręczył paniom oraz panu Ryszardowi Maliszewskimu okazjonalne monety juchnowieckie, kwiaty oraz specjalne dyplomy. Nie zabrakło tortu i głośnego „sto lat”.  Dodajmy, że obecnie skład zespołu stanowią:  Helena Bogusłowicz, Halina Czykier (kierownik zespołu), Lucyna Dakowicz, Halina Lewko, Apolonia Litwiejko, Stanisława Pardo, Elżbieta Pilecka, Małgorzata Stasiewicz, Jadwiga Szekalska, Irena Wyszyńska, Wacława Zajkowska, Barbara Zalewska i Ryszard Maliszewski, który akompaniuje „Koplaniankom” na akordeonie.
To nie był koniec atrakcji w Koplanach. Niespodzianką popołudnia był występ grupy „Kalinka”. Urodziwe dziewczęta wprawiły publiczność w zachwyt swoimi wokalno-tanecznymi popisami.  Po show w wykonaniu „Kalinki” rozpoczęła się część piknikowa, która w doskonałej atmosferze przeciągnęła się do północy.  
Zapraszamy na kolejne imprezy w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej. Szczegóły dostępne są na stronie Ośrodka Kultury okjuchnowiec.pl oraz pod nr telefonu 85 719 60 56.   

Program Dni Ziemi Juchnowieckiej
22.07 – Niedziela z „Koplaniankami”: II Przegląd Pieśni Folklorystycznej w Koplanach i jubileusz 25-lecia zespołu „Koplanianki”. W programie także piknik rodzinny.  
23.07 – Poniedziałek z Wędką: Towarzyskie Zawody Wędkarskie o „Złotą Rybkę Juchnowiecką” na zbiorniku wodnym w okolicach Koplan. Początek godz. 15.30. Rejestracja zawodników do 16.15.
24.07 – Wtorek z Teatrem: Plenerowe przedstawienie „Legenda o smoku wawelskim” w Hermanówce. Następnie piknik rodzinny w teatralnej atmosferze. Początek godz. 16.
25.07 – Piłkarska Środa: Mecz gminni samorządowcy kontra podlascy dziennikarze. Godz. 18 na „Orliku” w Kleosinie.
26.07 – Urzędowy Czwartek: Sesja Rady Gminy w Juchnowcu Kościelnym.
27.07 – Niepowtarzalny Piątek: Uroczyste otwarcie Domku Twórczości E. Redlińskiego we Frampolu.
28.07 – Sobota z Bulami: Ogólnopolski Turniej Petanque w Kleosinie o Puchar Wójta połączony z piknikiem rodzinnym. Początek godz. 10.00.
29.07 –  Finałowa Niedziela: Wielki festyn w Juchnowcu Dolnym, m.in. piłkarski mecz Magnat Juchnowiec – Olimpia Zambrów; Jarmark lokalnych twórców; Gry, zabawy, konkursy, animacje dla dzieci; Mistrzostwa gminy w siłowaniu na rękę; Uliczny Bieg Konopielki; Koncert Marcina Siegieńczuka i innych zespołów muzycznych. Początek godz. 12.

adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6661