:: Mieszkaniec gminy złotym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym
Wiadomość dodana przez: kboni (2012-04-17 13:00:36)

Tomasz Stasiewicz, uczeń Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym, wychowanek LUKS „Amator” Juchnowiec zdobył złoty medal w wadze 46 kg podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Tomek wygrał 3 walki eliminacyjne i półfinał przez położenie na łopatki, a w walce finałowej pokonał złotego medalistę PPK Grzegorza Rutkowskiego („Olimpijczyk” Radom) na skutek przewagi technicznej.

Trenujący pod okiem Krzysztofa Kierdelewicza Tomasz Stasiewicz został też najlepszym zawodnikiem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów – we wszystkich walkach zdobył 33 punkty techniczne, tracąc jedynie 7.

W zawodach, które odbyły się w Kostrzynie n/Odrą 30 i 31 marca Br. startowało 147 zawodników z kraju i zagranicy: Białorusi, Litwy, Danii, Czech, Słowacji i Niemiec. Województwo podlaskie  reprezentowali zawodnicy KS „Podlasie” Białystok (w którego barwach występuje od kilku miesięcy Tomasz Stasiewicz), LUKS „Amator” Juchnowiec  i MOSiR Grajewo.