http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Przedstawiciele Gminy Juchnowiec Kościelny na Andreasmarkt w Weidenbergu
Wiadomość dodana przez: kboni (2011-12-07 13:38:43)


W niedzielę 27 listopada br. już po raz dwudziesty czwarty odbył się w Weidenbergu Andreasmarkt – tradycyjny całodzienny jarmark przedświąteczny, na którym swoje stoiska prezentują działające w niemieckiej gminie stowarzyszenia – a działa ich tam 83 – oraz gminy partnerskie: Plouhinec z Francji, Smrzovka z Czech, St. Felix z Włoch i nasza gmina Juchnowiec Kościelny.


Na straganach prezentowane były specjały kuchni regionalnych. Na polskim stoisku oferowany był m.in. bigos, pierogi i tradycyjna wiejska kiełbasa, po którą Niemcy przyjeżdżali nawet z odległego o 15 km Bayreuth.  
Przedstawiciele naszej gminy przebywali w Weidenbergu na zaproszenie Gemeinde PartnerschaftsVerein Weidenberg e.V. organizującego spotkanie mieszkańców gmin partnerskich. Gminę Juchnowiec Kościelny reprezentowało 7 osób – wójt Krzysztof Marcinowicz, sekretarz Teresa Rudzik oraz  przedstawiciele szkół i rady gminy. W trakcie trzydniowego pobytu oprócz oficjalnych spotkań był czas na odwiedzenie rodzin niemieckich, wspólne poznawanie okolic Weidenbergu i przede wszystkim  na promocję gminy. Wójt Krzysztof Marcinowicz spotkał się z burmistrzem Weidenbergu Hansem  Wittauerem.  Burmistrz wyraził zadowolenie z kontaktów między mieszkańcami obu gmin podkreślając, że są one nie mniej ważne niż kontakty na szczeblu urzędów. W czasie wizyty odbyło się również spotkanie z zarządem Gemeinde PartnerschaftsVerein Weidenberg e.V. – stowarzyszeniem mającym na celu podtrzymywanie kontaktów pomiędzy mieszkańcami gmin partnerskich. Omówiono na nim plany współpracy polsko-niemieckiej.   
Na zakończenie pobytu burmistrz Hans Wittauer oraz szef GPV Weidenberg e.V. Enno Treutler przekazali serdeczne pozdrowienia i życzenia świąteczne wszystkim mieszkańcom gminy Juchnowiec Kościelny.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6536