http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Mamy laureatkę „Kryształowej Koniczyny”
Wiadomość dodana przez: kboni (2011-11-10 12:57:22)

Teresa Radziewicz, mieszkanka Gminy Juchnowiec Kościelny została laureatką etapu wojewódzkiego XI edycji konkursu „Kryształowa Koniczyna” organizowanego przez Fundację Edukacyjną 4H i będzie reprezentować województwo podlaskie w konkursie ogólnopolskim.
Kandydaturę Teresy Radziewicz do etapu wojewódzkiego zgłosił Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny. Konkurs „Kryształowej Koniczyny” ma na celu uhonorowanie osób działających na rzecz edukacji w środowisku wiejskim, które rozumiejąc potrzeby tego środowiska bezinteresownie poświęcają się  na rzecz jego rozwoju. Teresa Radziewicz jest osobą  znaną i cenioną. Poza wieloletnią, pełnioną z pasją i oddaniem pracą nauczyciela i wicedyrektora w Zespole Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym jest też wytrwałym animatorem kultury. Wychowała i zaraziła pasją bardzo liczną grupę młodych ludzi, zwłaszcza jako opiekun i instruktor kół teatralnych, które zdobywały wyróżnienia i nagrody nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale także, m.in. na Ogólnopolskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, czy Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Balic Satelid” w Sejnach. Aby w pełni wykorzystać potencjał młodych ludzi nie poprzestaje wyłącznie na zajęciach w grupach teatralnych. Każda kolejna sztuka jest dla niej pretekstem do otwierania nowych horyzontów, do dyskusji, do wyjścia poza ramy teatru. W ostatnich latach Teresa Radziewicz okazała się również dojrzałą poetką. Wydała dotąd dwa tomy poezji, za jeden z nich zatytułowany „Lewa strona” otrzymała prestiżową Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego.
Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu ogólnopolskim będzie miało miejsce w Warszawie 16 listopada 2011 r.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6523