http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: Otwarcie przebudowanej drogi w Gminie Juchnowiec Kościelny
Wiadomość dodana przez: kboni (2011-11-04 13:08:42)

27 października 2011r. miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej w Księżynie przez Ignatki do miejscowości Koplany Kolonia.


Droga na tym odcinku została poszerzona, przebudowano most na przepust na rzece Niewodnica i wybudowano rondo. Dodatkowo poszerzono i położono nowy asfalt na drodze od nowego ronda  do budujących się zakładów produkcyjnych firm Instal i Rodex. Długość przebudowanej drogi to ponad 2 km. Koszt całej inwestycji wyniósł 3 mln 400 tys. zł. Z budżetu Gminy Juchnowiec Kościelny przeznaczono na ten cel 1 mln zł. Pozostałe koszty pokryto z budżetu Powiatu Białostockiego (1 mln zł), ze środków z budżetu państwa (1 mln 100 tys. zł) oraz z firmy Rodex (300 tys.).
Każda zakończona i dobrze wykonana inwestycja jest powodem do satysfakcji i zadowolenia i dziś taką satysfakcję możemy odczuwać – mówił podczas otwarcia wójt Krzysztof Marcinowicz. – Oddajemy do użytku drogę, dzięki której zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy i która, mamy nadzieję, będzie nam służyć przez wiele lat. To efekt wspólnego działania Powiatu Białostockiego i Gminy Juchnowiec Kościelny wspartego przez firmy Instal i Rodex.

Poświęcenia drogi dokonał ks. Mirosław Holeczek, proboszcz Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie.adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6518